Sezóna 2018

Sezóna 2018

Štěpánská vyjížďka

Na Štěpána se u kulturáku sešlo pět cyklistických nadšenců, které neodradil ani silný vítr. Jelo se přes Říkovice, Lažany, Sedlišťka k Tržku. Před Tržkem jsme odbočili na cyklostezku a po ní dojeli až do Cerekvice. Odtud jsme zamířili na Újezdec, Růžový palouček a Makov. Z Makova jsme pokračovali do Vidlaté Seče a Chotěnova. Tam následovalo odbočení k letišti a po té směr Desná. Pak přes Dolní Újezd do Osíka. Celkově cca 35 km. Díky všem za účast.

100 let = 100 km, cyklovýlet k výročí založení Československé republiky 4.11. 2018

 

100 let ČSR = 100 km

Tak se nakonec přece jen jelo.  Až na třetí pokus se nám díky špatnému počasí podařilo zorganizovat avizovanou cyklistickou oslavu sta let od založení republiky. Toto zdržení se taky promítlo na účasti. Na start se postavilo 7 statečných (Martin Motyčka st., Radek Novotný, Petr Jeřábek, Roman Bulva, Ríša Kořízek, Gábina Matějíčková a Ondra Kasal). Po úvodním focení jsme se vydali směrem na Újezd, Zrnětín, Sv. Kateřinu a zámeček Karlštejn u Svratky, kam jsme dorazili po dvou hodinách jízdy. Zde nás opustili Radek s Romanem, za to se ale přidalo slunce a zůstalo s námi celý den. Moc příjemný společník.

Z Karlštejna jsme pokračovali přes Svratku, Herálec až mezi Kamenný a Šindelný vrch, kde se nachází pramen Sázavy. Vodu jsme sice neviděli a tudíž ani neochutnali, ale vše potřebné k tomu zde bylo. Vše zdokumentovat a pokračujeme přes Cikháj k prameni Svratky. Zajímavostí  těchto dvou pramenů je, že pramení 6 km od sebe a každý teče jinam. Sázava do Severního a Svratka do Černého moře. A právě kolem tohoto rozvodí jsme projížděli. Příznačně se v těchto místech láme i naše putování do druhé půlky. U Svratky opět pár fotek a hurá na Milovy. Zde se nám podařilo sehnat občerstvení. Po doplnění  spotřebovaných kalorií vyrážíme ve 14 h na závěrečný úsek. Březiny, Lucký vrch, Oldříš, Široký Důl, Sebranice a z Horňáku po humnech do Osíka, kde zjišťujeme, že nám chybí 1,5 km do plánu. Tak jsme to natáhli kolem Markova mlýna a kulturáku a dalo nám to na metr přesně 100 km. Podle všech zúčastněných se to nakonec moc povedlo a to i přes to, že jsme nepřijeli moc čistí.

Fotky z tohoto výletu jsou k nahlédnutí na našich stránkách.

 

Martin Motyčka st.

Časovka do strmého vrchu, 10. závod seriálu Cykloman v Moravské Třebové 27.10. 2018

Na poslední závod v letošní sezóně jsem jel v sobotu 27.10. do Moravské Třebové, kde se konal 10. díl seriálu Cykloman s názvem Časovka do strmého vrchu. Jelo se do sjezdovky na proti benzínce OMV. O proti loňsku se trasa protáhla a měřila 191 metrů s převýšením 48 metrů. Navíc celé dopoledne pršelo takže o “zábavu” bylo postaráno. Ani v prvním, ani v druhém kole se mi nepodařili dosáhnout cíle (při loňské délce by se mi to podařilo) a tak jsem se umístil jako nejlepší z těch co nevyjeli celkově na 14. místě a v kategorii M2 na 4. místě. V celkovém pořadí Cyklomana jsem skončil celkově na 16. místě (z 52. klasifikovaných) a v kategorii M2 na 6. místě (z 10. klasifikovaných). RN

Silniční časovka na Lucký vrch 16.9. 2018

Délka a převýšení: 6,3 km, 230 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 16:10 min., celkově 61. místo, kategorie Muži zkušení 36. místo.

O závodě: parádní počasí přilákalo na start rekordních 145 závodníků všech věkových kategorií. Zlepšení loňského času o 1:34 min. je po sobotním MTB závodě pro Radka hezkou odměnou za účast i když ráno nohy silně protestovaly, že se od nich očekává další výkon 🙂

Blanenský golem, Blansko 8.9. 2018

Délka a převýšení: 61 km, 1260 m a 36 km, 700 m.

Čas a umístění: Radek Novotný (61km) 2:48:25 hod., celkově 62. místo, v kategorii Muži 40-49 28. místo

Petr Jeřábek (36km) 1:56:09 hod., celkově 119. místo, v kategorii Muži 50+ 14. místo.

O závodě: super trať, velmi dobrá organizace se zázemím, prostě klasika v Blansku 🙂

Author Šela maraton, Týn nad Bečvou 1.9. 2018

Délka a převýšení: 50 km, 1260 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:56:49 hod., celkově 110. místo, v kategorii M40 29. místo.

Petr Jeřábek 3:44:17 hod., celkově 196. místo, v kategorii M50 26. místo.

O závodě: Krásná, ale náročná trasa se spoustou výšlapů, prudkých sjezdů a singtreků. U obou spokojenost jak s časem tak s umístěním 🙂

Mikuláš Cup, Vraclav 4.8. 2018

Délka: 24 km (3x okruh 8 km) s převýšením 570m.

Čas a umístění: Martin Motyčka st. 1:20:56 hod., celkově 5. místo, v kategorii M 50 1. místo

Radek Novotný 1:25:31 hod., celkově 9. místo, v kategorii M 50 2. místo

O závodě: první ročník zajímavého závodu. Pořadatelé připravili náročný okruh se třemi stoupáními, z nichž dvě měla 19%. Nechyběl také sjezd schodů. Ve velkém vedru docela slušnej záhul.

500 mil – zážitky Martina Motyčky st.

Zdravím všechny milovníky dvou kol!

Byl jsem požádán, abych se s Vámi podělil o své zážitky z právě ukončeného závodu 1000 mil – resp. jeho poloviny, protože už při první myšlence být součástí startovní listiny, jsem věděl, že ho nechci jet celý.

Pro ty, kteří nevědí, o jaký závod se jedná – oficiální název zní „1000 miles adventure“ (http://www.1000miles.cz) a jde o ultramaraton napříč Českou a Slovenskou republikou, vedený výhradně po horách, po značených i neznačených stezkách, cyklotrasách a částečně také po silnicích. Starty a cíle se každým rokem pravidelně střídají. Letos, tedy v „sudém roce“, se startovalo v nejzápadnějším městě České republiky (Hranice u Aše) a konec byl v nejvýchodnější vesnici Slovenska (Sedlica). V „lichém roce“ se to jede obráceně. Tato trasa tvoří celkem zmiňovaných 1000 mil (cca 1600 km). Závod je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, kteří se pohybují vlastní silou. Podmínky a další info k závodu najdete na výše uvedeném odkazu. Jen ve zkratce zmíním, že závodník nesmí během závodu přijmout jakoukoliv podporu. To znamená, že si musí sám obstarávat stravu, nocleh, servis kola, prostě vše potřebné a související s přesunem ze startu do cíle. Jinými slovy se spí tam, kde spadnete v noci z kola a s rozbřeskem se jede dál. Pokud s sebou nemáte zásobu jídla a jste v úseku, kde nemáte možnost si nic koupit, tak jste rádi za borůvky v lese.

Propustnost je 150 závodníků a přihlášení se spouští o půlnoci na Nový rok. Kdo nestihne napsat a odeslat přihlášku do 35 vteřin po půlnoci, nemá prakticky šanci se registrovat. 5 minut po půlnoci bylo zaregistrováno 280 přihlášek. Kdo byl nad číslem 150, byl automaticky veden jako náhradník.

Pár slov k přípravě… Vlastně začala hned ráno Novoroční vyjížďkou a skončila 17.6. Za tu dobu jsem najezdil cca 4500 km. Od května jsem už jezdil „s plnou polní“. Nesoustředil jsem se ale na vzdálenost, nýbrž na obtížnost, proto jsem trasoval pokud možno podobně obtížné trasy, jako jsou na mílích. Za tu dobu jsem nastoupal  75 km. Měl jsem k dispozici i trasy z minulých ročníků, a tak jsem si ty úseky „za humny“ projel celé. Konkrétně to byly Krkonoše, kde nakonec byla trasa prakticky zcela jiná, a pak úsek od Machovského kříže, přes Stolové, Orlické hory a Kralický Sněžník do cíle. Tohle období bylo asi nejobtížnější (a nejen pro mě). Hodně trpěla i rodina. Přes týden v práci, po ní alespoň 2x do týdne trénink a k tomu každý víkend pryč. Chtěl bych jim i touto cestou poděkovat za trpělivost a podporu. Ke konci už jsem byl sám docela přetažený a na poslední dva tréninkové víkendy se mi vůbec nechtělo. Už mi vadila ta samota, a tak jsem i přesto, že to nevidím rád, jezdil se sluchátkem v jednom uchu a poslouchal rádio. Ale to je právě to, co je na tomto závodě nejzásadnější – hlava. Hlavně o ní je tento závod. Jsou jedinci, kteří kolo takřka neviděli, a přesto to dají celé. Pár jsem jich tam viděl. No a tak jsem byl moc rád, když jsem se na poslední víkend domluvil s loňskou mílařkou Gábinou M. a najeli spolu 330 km. A protože Gábina jede i letos, a to celou trať, spolupráce pokračovala i v závodě. V půli závodu, kde jsem já končil, byla Gábina na prvním místě v kategorii žen.

Samotný závod vezmu letecky a přidám pár údajů z kompíku, čas zaznamenává čistou jízdu.

Den první 1. 7.: Hranice – Aš – Skalná – Kraslice – Přebuz

Ujeto 98 km, čas 6 h 54 min, nastoupáno 2 km

Závod začal v 15h a měl jsem v plánu ujet 70 km. Nakonec se nám do půlnoci podařilo 98 km. Noc na Přebuzi byla krátká.

Den druhý 2. 7.: Přebuz – Boží Dar – Klínovec – Hora Sv. Šebestiána – Moldava – Cínovec

Ujeto 145 km, čas 11 h 52 min, nastoupáno 2,9 km

Mrazivé ráno, vstávám v 5h a strojím se do všeho, co s sebou mám. Přesto se mi nepodařilo zabránit tomu, aby mi 2. července nezalezlo za nehty. Teplotě -3,5 °C se prostě nedá ujet. Oproti prvnímu dni už začínají kopečky. Cínovec je pro nás super cíl. Je to první povolená podpora u lidí, kteří mílemi žijí. Možnost použít sprchu, vyspat se v garáži, dát si pivko a něco k jídlu – super. Jediný, co nám tuto atmosféru trochu zkazilo, bylo, když jsme se dozvěděli, že Gábina je z žen druhá.

Den třetí 3. 7.: Cínovec – Komáří hůrka – Tisá – Sněžník – Děčín – Hřensko – České Švýcarsko Šluknov – Staré Křečany

Ujeto 167 km, čas 14 h 10 min, nastoupáno 3,1 km

Úkol dne zní jasně: dojet, předjet a urvat. Odjezd v 5h a hned od rána za to bereme, po 60 km nás brzdí trail nad Děčínem, následný přívoz do Hřenska a České Švýcarsko mi vůbec nechutná. Najíždíme do Šluknovského výběžku. Po každodenní povinné SMS (mezi 18h a 20h), která musí obsahovat souřadnice místa, odkud je zpráva posílána, fyzický, psychický a materiální stav, zjišťujeme, že je soupeřka necelé 4 km před námi. A v tu chvíli začal opravdový závod. Kdo tu cestu na nejsevernější bod republiky zná, mi dá za pravdu. Samý kořen, kamení a potok. Proti soupeřce máme dvě výhody – věk a celoodpružená kola. Začala se však projevovat únava a různé bolesti nohou. Přesto jedeme do noci, cíl Krásná Lípa však nedopadl. Stejně jako to bývá v pohádkách, když už je člověku nejhůř, stane se zázrak. Při vjezdu do vesnice Staré Křečany bylo na asfaltce napsáno: „Mílaři vítáni, dole ve vsi, občerstvení, nocleh“. Fakt jsem si myslel, že už spím a je to sen. Hned: „Co si dáte k jídlu? K pití? Budete tady spát? Tamhle je koupelna, věci tam nechte, my to vypereme a dáme do sušičky.“ Ráno snídaně, a když jí strkám peníze do kapsy, nevzala si ani korunu. Nejdelší etapa s tím nejkrásnějším možným koncem. Takovýhle lidi pozlatit.

Den čtvrtý 4. 7.: Staré Křečany – Krásná Lípa – Luž – Hrádek nad Nisou – Lázně Libverda – Izerska Hala PL – Harrachov – Dvoračky

Ujeto 139,5 km, čas 13 h, nastoupáno 3,1 km

Ani se mi nechtělo odjíždět. Brzy však přišlo probuzení. Na kopci Luž sedí naše soupeřka a snídá. To znamená, že pro nás tady místo není a nastává další nekonečná jízda. To už mi začínaly první zdravotní problémy, které se objevily už při trénování – bolest achilovky. Začala včetně kotníku otékat a při dlouhotrvajícím šlapání pekelně bolet. Proto jsem uvítal kopce, které jsme museli chodit. Tolik to nebolelo a ulevilo se. Vše to završil nepřesný chod přehazovačky. Naštěstí spraveno v bikeparku v Lázních Libverda za 50 Kč. Stále se nám nedaří si udělat uklidňující náskok. Krátká návštěva Polska a asi po 1h jízdy jsme v Harrachově. Obávaný úsek a předpoklady se plní ještě večer.  V KRNAPu se nesmí na cyklotrasách po 21.30h jezdit, takže kousek za Harrachovem sesedáme a pěšky šlapeme až na Dvoračky, kde kotvíme ve 23h. Za odměnu se nám dostává i přes zavřenou chatu večeře, pivko a ještě nám na ráno připravili snídani. Spát můžeme ve vstupní hale. Opět neuvěřitelná klika. Třetí noc pod střechou a v teple.

Den pátý 5. 7.: Dvoračky – D. Mísečky – H. Mísečky – Špindlerův Mlýn – Pec pod Sněžkou – Pomezní Boudy – Žacléř – Petříkovice – Adršpach, zámek Skály

Ujeto 107 km, čas 11 h 34 min, nastoupáno 3,2 km

Jednoznačně nejtěžší etapa. Slovo „ujeto“ vč. údaje za ním není zcela přesné, protože za prvních 5h pohybu jsme urazili pouhých 25 km. V úseku Strážné – Výrovka (Slezská stezka) jsem vyslovil tolik nevhodných slov, jako od začátku roku ne. Sjezd do Pece paráda, ne však pro brzdy. Tajou jak zmrzlina na sluníčku. Za Pecí hned vlevo a znovu stojka na Janovy boudy, Malou Úpu a finále Pomezní boudy. Peklo na zemi a do toho ten čtvrteční pařák. Zchlazení se nám dostává za Žacléří, krátká bouřka nás nutí se ustrojit do nepromokavých věcí, nikoliv však zastavit. Na to není čas. Naštěstí to netrvalo moc dlouho. Následuje nádherný úsek kolem Královeckého Špičáku a Mravenčího vrchu, přes Jánský vrch, sjezd do Petříkovic a výšlap do Adršpachu. Začíná se smrákat a my hledáme, kde složíme hlavu. Opět drobně prší, vjíždíme do parku zámku Skály. Zřejmě majitel nám nabídl prvně nocleh v penzionu, my ale bereme druhou variantu – stodolu vedle traktoru. Sprchu však neodmítáme.

Den šestý 6. 7.: Adršpach, zámek Skály – Machovský kříž – Karlów PL – Číhalka – Šerlišský Mlýn – Zemská brána – Klášterec nad Orlicí – České Petrovice – Mladkov – Dolní Morava

Ujeto 137 km, čas 12 h 45 min, nastoupáno 3,25 km

Úsek, na který se těšíme. Pojedeme za humny. A navíc ho máme celý projetý z posledního tréninkového víkendu. Vstáváme ve 4h. Cestou na Machovský kříž zjišťuji, že přední destičky nepřežily. Dojíždíme kolegu. Na mou otázku, zda náhodou nemá náhradní, sesedá a nové mi podává. Jsem klikař, jdu do trháku, abych měl čas na přehození. Od kříže už nás jede víc, ale jen chvíli. Mají nějak větší naspěch. Taky mi vše dochází. V jednom penzionu prosím o vodu a rohlík. Na to jsem dojel až na Šerlišský Mlýn, kde následovalo doplnění, jak do prázdného bříška, tak rezervoáru. Pokračujeme po hřebeni. U Kunštátské kaple kratičký deštík, který se opakuje u Haničky a nutí nás se opět strojit. U Zemské brány muselo být zle, všude stojí strašný vody a podle toho taky vypadáme. Bláto až za obrázkem. Ještě že nás Honza Němců vyfotil o pár kilometrů dřív, to jsme ještě byli fešáci. Další mediální zájem na nás čekal před Petrovicemi. Čemu se vlastně divím, jedu s první dámou peletonu. U rozhovoru s ní jsem jen tvořil kulisu, ale že by mně to vadilo, to teda vůbec. České Petrovice a poslední podpora. Člověk, který už taky míle jel. Kola umyl, vyčistil a namazal, nás nasytil a napojil. A hurá na Sucháč. Z jeho sjezdu do Boříkovic opět začíná pršet. Pizzerie vše řeší. Je nás tu najednou 6 a pivko chutná. S místem na spaní nám pomáhá soused od vedlejšího stolu, když nese klíče od garáže. Mezi tím pršet přestalo a podle radaru už nebude. Zůstává jeden, zbytek bere útokem po červený Dolní Moravu. Vyčerpávající výstup za svitu čelovek končí u prvního baráku kolem půlnoci. Jsem grogy a hladovej, do spacáku lezu „na prasáka“, v jedný ruce rohlík, v druhý salám.

Den sedmý 7. 7.: Dolní Morava – Slamník – Paprsek – Smrk – Františkov

Ujeto 71,7 km, čas 5 h 48 min, nastoupáno 1,5 km

Ve 4.30 mě budí komáři. Poštípanej budím zbytek, rychlá snídaně za pochodu, balení spacáku a hurá na posledních 70 km. Ty si chci opravdu užít. Rozdělujeme se a já si to dávám na přístřešek pod Slamníkem. Jedu to po druhý v životě a stejně jako minule je nádherně, ty dech beroucí pohledy do údolí a na Kraličák jsou k nezaplacení. U přístřešku dojídám zbytek salámu a rohlíků. To by jeden neřekl, jak na horách tráví. Doráží Gábina, za chvíli už mám zase náskok a na Paprsku objednávám jídlo pro oba. Než dorazí, stihnu nějaký pivka na prosluněných terasách. Zbývá už jen výšlap na Smrk a pak nekonečný sjezd přes Brannou do Františkova. Cíl a v něm snad půlka Osíka. Uvítání, jak kdybych vyhrál Tour, NÁDHERA. To opravdu potěšilo!

Tak takhle nějak chutnají MÍLE. Zrovna dnes, kdy to dopisuji, dojel do cíle zakladatel tohoto závodu, extrémní biker Honza Kopka, se slovy, že nic těžšího v životě nejel a všem na trati se omlouvá za obtížnost. Na druhou stranu tady člověk pozná, na čem je, jak fyzicky, tak hlavně psychicky. S odstupem dvou dnů už taky vidím jen to pěkný. Hodně lidí se mě ptá, jestli to dám příští rok celý. Nedám. A ani ten následující. A pak se uvidí. Nechtěl jsem to jet jako závod, chtěl jsem být v sobotu doma, a to se povedlo. Výsledný čas 5 dní a 23 hodin mě samotného překvapil a tím mě při průjezdu půlkou závodu zařadil na dělené 45. místo.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem za podporu, především manželce Petře.

Fotografie a videa jsou na stránkách našeho cyklo klubu, stejně jako i data z navigace, pokud by se snad chtěl někdo detailně pokochat, kudy všudy jsme jeli nebo šli.

 

Konečný sumář z kompíku

Ujeto: 867,5 km

Čas strávený jízdou (chůzí): 76 h 3 min, zbytek času jsem projedl a něco málo prospal

Průměrná rychlost: 11,4 km/h

Nastoupáno: 19,2 km

Spáleno/kcal:  22100 při průměrné tepové frekvenci 105 tepů/min

Fotky najdete na https://radekosik.rajce.idnes.cz/500_mil/

Sádecká pila, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, 28.7. 2018

Délka: 44 km s převýšením 1460 m.

Čas a umístění: Richard Kořízek 3:04:14 hod., celkově 67. místo, v kategorii M 30-39 27. místo

Radek Novotný 3:06:34 hod., celkově 69. místo, v kategorii M 40-49 24. místo

O závodě: v Sádku v pátek docela slušně sprchlo, takže to v sobotu bylo měkko, vzduch jako v prádelně a teploměr na kompíku nám ukazoval během závodu vedro 35 stupňů. Byla taková klasická Sádecká pila 🙂

Bredy Moravskotřebovský cyklomaraton, 5. závod seriálu Cykloman, 21.7. 2018

Délka: 60 km s převýšením 1100m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:51:39 hod., celkově 50. místo, v kategorii M2 19. místo

Richard Kořízek 2:57:25 hod., celkově 58. místo, v kategorii M1 15. místo

Petr Jeřábek 3:38:34 hod., celkově 90. místo, v kategorii M3 13. místo.

O závodě: pořadatelé změnili trasu, takže to bylo těžší než v minulých ročnících. Nějak špatně však měřili, takže místo 50 km udávaných v propozicích byla délka 60 km a těch 10 km navíc bylo ve velmi horkém počasí sakra znát.

Cannondale Juris Real MTB maraton o Pohár starosty města Kamenice nad Lipou, 30.6. 2018

Délka: 56 km s převýšením 900 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:44:04 hod., celkově 150. místo, v kategorii Muži 4 25. místo.

Petr Jeřábek 3:19:03 hod., celkově 202. místo, v kategrii Muži 5 25. místo.

O závodě: snad polovina z délky závodu byla po kořenech v lese, takže v cíli bolely nejvíc ruce a sedací část těla 🙂 Jinak super závod s výborným zázemím.

Velká cena České Třebové v cyklomaratonu o Pohár starosty města, 24.6. 2018

Délka: 28 km (převýšení 520 m), 50 km (převýšení 1170 m).

Čas a umístění: Richard Kořízek (50 km) 2:44:08 hod., celkově 62. místo, kategorie Muži B 17. místo.

Radek Novotný (50 km) 2:47:18 hod., celkově 64. místo, kategorie Muži C 19. místo.

Petr Jeřábek (28 km) 1:29:39 hod., celkově 53. místo, kategorie Muži 2 20. místo.

O závodě: těžký závod, dle slov Richarda jsou Maštale proti Třebové pohodička, po deštích v týdnu to na kořenech hodně klouzalo. Radek poprvé v kariéře na závodech “píchnul”. Oprava trvala 11 minut, přesto zajel čas lepší jak loni. S časem spokojenost u všech závodníků.

Městské cross country, 4. závod Cyklomana, Moravská Třebová 10.6. 2018

Délka: 5x 4km okruh.

Umístění: Radek Novotný celkově 32. místo, v kategorii M2 6. místo, v obou případech se ztrátou 1 kola na vítěze.

O závodě: pořadatelé připravili těžký, ale jetelný okruh. Nebýt pádu ve třetím kole, asi by ztráta jednoho kola nebyla.

Osícká MTB časovka. 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, 2.6. 2018

Délka: 12,3 km s převýšením 130 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 28:22 min., celkově 15. místo, v kategorii Muži 40-49 5. místo

Richard Kořízek 28:35 min., celkově 17. místo, v kategorii Muži 30-39 10. místo

Petr Jeřábek 31:52 min., celkově 29. místo, v kategorii Muži 50+ 3. místo

Martin Motyčka ml. 31:56 min., celkově 30. místo, v kategorii Muži 19-29 7. místo.

O závodě: na domácí půdě jsme se všichni předvedli v dobrém světle a o proti loňsku si vylepšili časy. Třešničkou na dortu je 3. místo Petra Jeřábka 🙂

Prvomájová vyjížďka do Šilinkova dolu.

Jak již bývá tradicí i na letošní První máj jsme se vydali na vyjížďku směr Šilinkův důl. Na seřadišti u oseckého kulturáku se v 9:00 hodin dostavilo 15 vyznavačů cyklistiky. Trasa vedla za docela příjemného počasí přes Říkovice, Lažany, Morašice, Růžový palouček, Tři Kocoury, Příluku, Nové Hrady, Zderaz a Perálec do Šilinkova dolu, kde již na nás čekala usměvavá paní vedoucí. Zde se k výpravě připojil šestnáctý účastník, který měl již od časných ranních hodin individuální trénink. Paní vedoucí čepovala lávové pivo Maestro a malinovku. Došlo i na lahvovou kofolu a matonku. Nechyběla ani káva o které jeden z účastníků prohlásil ” to je takový smrťák, že ti tím ten cukr nepropadne a budeš ho muset přikusovat ” 🙂 Další z účastníků nás obdaroval mraženým kornoutem se slovy ” mám narozeniny a tohle je lepší než rum ” 🙂 Chvilku jsme poseděli pořídili několik fotek (viz. forogalerie) a vydali se na zpáteční cestu. Bylo z toho hezkých 53 svátečních kilometrů 🙂

Poličské cross country, 1. závod Poháru Českomoravské vrchoviny 29.4. 2018

Délka: 2600m + 5x 3000 m.

Umístění: Radek Novotný celkově 74. místo, v kategorii Muži 40-49 23. místo. Ztráta na vítěze 2 kola.

O závodě: těžký technický okruh, který Radkovi moc nevyhovuje, navíc velmi silná a početná konkurence (83 závodníků) a tak to na lepší umístění nebylo. Ale nějaké bodíky do Poháru jsou 🙂

Superbike MTB časovka, 2. závod Cyklomana Moravská Třebová 28.4. 2018

Délka: okruh 4,5 km s převýšením 150 m který se jel dvakrát.

Čas a umístění: Radek Novotný 17:48 min. v prvním kole. Do druhého se startovalo Gundersenovou metodou. Celkově 24. místo, v kategorii M2 6. místo.

O závodě: zajímavá časovka s technickými úseky. Ve druhém kole to i přes zlepšení času z kola prvního o 40 vteřin na posun v pořadí nestačilo. I přesto ale s výkonem spokojenost.

Prolog, 1. závod Cyklomana Moravská Třebová 15.4. 2018

Délka: 9km

Čas a umístění: Radek Novotný 16:53 min., celkově 48. místo, v kategorii M2 17. místo.

O závodě: úvodní silniční časovka do seriálu Cykloman v Moravské Třebové. Jelo stejně jako v loni z Moravské do Křenova a jak by řekl jeden náš člen: “Je to sice do kopce, za to proti větru”. Navíc se sjela hodně silná konkurence, takže výsledek je takový jaký je.

Nova Cup Mitas Hradec Králové 14.4. 2018

Délka: 65 km.

Čas a umístění: Petr Jeřábek 3:12:31 hod., celkově 262. místo, v kategorii Muži 50 – 59 38. místo.

O závodě: Krásná trať v lesích okolo Hradce Králové, zpestřená dvěma průjezdy písníku Marokánka. Kategorie Elite si tyto průjezdy užila, ale pro zbývající hobíky to bylo pochodové cvičení po kotníky v písku.S časem i umístěním spokojenost.

Amix Biřička Hradec Králové 7.4. 2018

Délka: 44 a 22 km s převýšením cca 600 a 300 metrů.

Čas a umístění: Radek Novotný (44 km) 2:07:42 hod., celkově 62. místo, v kategorii Muži II. 15. místo.

Petr Jeřábek (22 km) 1:10:40 hod., celkově 29. místo, v kategorii Muži 23+ 15. místo.

O závodě: první závod v nové sezóně. Pořadatele postavili pěknou trasu v lesích okolo nádrže Biřička. S umístěním i časem spokojenost.