Sezóna 2019

Poslední šlápnutí, 28.10. 2019

Na pondělí 28.10. jsme naplánovali Poslední šlápnutí. I když se počasí o proti víkendu pohoršilo na sraz před kulturák v Osíku který byl v 9:30 hodin přijelo jedenáct milovníků cyklistiky. Trasu (mapka je součástí fotogalerie) jsme měli naplánovanou do restaurace U Marešů v Martinicích. Zde jsme doplnili tekutiny a energii. Po zaplacení a poděkování za super obsluhu jsme se vydali zpět směr Osík. V lesích nad Prosečí jsme zastavili jak u pramenu Desinky, tak u pramenu Desné. Další zastávka měla být v Dolním Újezdě u Radka Vodehnala, ale jelikož byl Radek pracovně zaneprázdněn stavili jsme se v Hostinci Pod hájem. Po lehkém doplnění tekutin na nás čekal už jen krátký úsek přes Desnou a Dolní Újezd a byli jsme doma. Myslím, že se výlet všem účastníkům líbil a že jsme zdárně zakončili letošní sezónu co se aktivní jízdy na kole týče. Celkové zhodnocení proběhne koncem měsíce listopadu v nově otevřené Putyce v Osíku.
Za účastníky Radek

Časovka do strmého vrchu, 10. závod seriálu Cykloman, Moravská Třebová, 26.10. 2019

V sobotu 26.10. jsme společně s Ríšou Kořízkem startovali na časovce do strmého v Moravské Třebové. Tento závod tradičně uzavírá seriál Cykloman. Jelo se 2x do sjezdovky na proti čerpací stanici OMV. Délka tratě byla 185 a tomu kdo ji zdolal, tomu se počítal čas. Tomu kdo tak úspěšný nebyl se počítali ujeté metry. Byli nám přiděleny čísla 11 a 12 což znamenalo, že budeme soupeřit mezi sebou. V prvním kole jsme dojeli prakticky na stejnou metu (já 59,20 m a Ríša 58,60 m) když se nám nepodařilo zdolat kritický zlom v kopci. V druhém kole jsme si vyměnili dráhy. Ríša svou pouť skončil po ujetí 135,50 m. Mě se nepodařilo stejně jako v kole prvním překonat zlom, takže z toho bylo 58,80 m. V celkovém pořadí Ríša obsadil 22. místo a já 29. místo. V kategorii M1 pak Ríša vybojoval 6. místo. Já skončil v kategorii M2 na 7. místě.
Radek

Silniční časovka, 9. závod seriálu Cykloman, Moravská Třebová 6.10. 2019

Délka a převýšení: 24 km a 254 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 43:36 min., celkově 31. místo, v kategorii M2 16. místo.

O závodě: Letos se z důvodu opravy silnice mezi Rozstáním a Městečkem Trnávkou nejelo z Linhartic do Chornic a zpět, ale pořadatelé připravili novou trasu, která vedla z Moravské Třebové, přes Útěchov, Dlouhou Loučku, Křenov do Březiny. Tady byla otočka a jelo se zpátky. Počasí se oproti sobotě kdy lilo celý den značně zlepšilo, ale když zalezlo Sluníčko nebylo to stejně kdoví co  Kategorie M2 byla nejpočetnější z prvních deseti v celkovém pořadí bylo sedm z M2 a i celkový vítěz byl z této kategorie.

Okolo Sedlišť, 6. závod PČMV, Sedliště u Jimramova 28.9. 2019

Délka a převýšení: 33 km a 1000 m

Čas a umístění: Jiří Havran 1:57:52 hod., celkově 28. místo, v kategorii M 30-39 11. místo

Martin Motyčka 2:00:20 hod., celkově 30. místo, v kategorii M 40-49 9. místo

Radek Novotný 2:04:27 hod., celkově 34. místo, v kategorii M 40-49 11. místo

Richard Kořízek 2:11:57 hod., celkově 41. místo, v kategorii M 30-39 12. místo

Petr Jeřábek 2:46:13 hod., celkově 50. místo, v kategorii M 50+ 7. místo

O závodě: před závodem dost pršelo a už tak těžká trať byla navíc hodně blátivá. Každý se s tím popral jak nejlíp uměl 🙂

KPŽ Oderská mlýnice, Klokočůvek u Oder 21.9. 2019

Délka a převýšení: 52 km a 1120 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:34:53 hod., celkově 237. místo, v kategorii M 40-49 78. místo

Petr Jeřábek 3:27:37 hod.,celkově 435. místo, v kategorii M 50-59 73. místo

O závodě: jelo se za super počasí, v Mlýnici to byla díky fanouškům velká paráda 🙂 Petr jel na fatbiku, proto je ten čas takový jako je. Do závodu odstartoval i Richard, ale neopravitelný defekt zadního kola mu na 18 km vystavil stopku 🙁

Babí léto, 8 . závod Cyklomana a 5. závod PČMV, Moravská Třebová 14.9. 2019

Délka a převýšení: 55 km a 750 m.

Martin Motyčka 2:20:34 hod., celkově 49. místo, v kategorii M 40-49 17. místo

Radek Novotný 2:26:43 hod., celkově 55. místo, v kategorii M 40-49 19. místo

Richard Kořízek 2:30:31 hod., celkově 61. místo, v kategorii M 30-39 16. místo

O závodě: stavitelé trasy přidali na závěr tři kopečky a bylo to docela znát. Konkurence byla hodně dobrá, takže s umístěním docela spokojenost.

KPŽ Znovín Burčák Tour Kooperativy, Znojmo 7.9. 2019

Délka a převýšení: 60 km a 480 m.

Čas a umístění: Martin Motyčka 2:56:55 hod., celkově 198. místo, v kategorii M 40-49 64. místo.

Radek Novotný 3:09:12 hod., celkově 254. místo, v kategorii M 40-49 91. místo.

O závodě: v noci před závodem vydatně zapršelo a trasa bylo samé bláto a kaluže. Vrcholem všeho byla zcela nesjízdná část po druhé občerstvovačce, kterou pořadatelé nejdříve nechali jít (jet se opravdu nedalo) spoustu závodníků včetně nás dvou. Pak ale z nějakého důvodu posílali zbytek pelotonu po silnici, takže výsledky jsou značně zkreslené.

Moravský bikemaraton, Leština u Zábřehu 31.8. 2019

Délka a převýšení: 45 km a 1020 m.

Čas a umístění: Jiří Havran 2:18:21 hod., celkově 59. místo, v kategorii Muži I 46. místo

Radek Novotný 2:24:54., celkově 77. místo, v kategorii Muži I 60. místo

Martin Motyčka 2:30:48 hod., celkově 87. místo, v kategorii Muži I 69. místo.

O závodě: první závod Jirky Havrana v našich barvách. Letos se nám defekty nevyhýbají, tentokrát postihl Martina když na 3 km přetrhl řetěz. Přihlásili jsme se i do soutěže tříčlenných družstev, kde jsme obsadili 4. místo.

Mikuláš Cup, Vraclav 3.8. 2019, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 40 km s převýšením 940 m a 24 km s převýšením 564 m.

Čas a umístění: Martin Motyčka st. 2:13:53 hod., celkově 20. místo, v kategorii M 40 – 49 4. místo.

Richard Kořízek 2:13:55 hod., celkově 21. místo, v kategorii M 30 – 39 11. místo.

Radek Novotný 2:14:13 hod., celkově 22. místo, v kategorii M 40 – 49 5. místo.

Petr Jeřábek (24km) 1:38:48 hod., celkově 24. místo, v kategorii MH2 5. místo.

O závodě: ve Vraclavi se jelo poprvé o body do Poháru. Na okruh dlouhém 8 km bylo pár technických úseků, ale hlavně tři prudká stoupání, takže jsme si pěkně zastoupali. S výsledkem spokojenost, body do Poháru se budou hodit 🙂