Sezóna 2020

Osícká MTB časovka, 1. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, 27.6. 2020

Délka a převýšení: 15,3 km a 165 m.

Čas a umístění: Jirka Havran 39:25 min., celkově 31. místo, v kategorii M 30-39 10. místo.

Ríša Kořízek 39:53 min., celkově 33. místo, v kategorii M 30-39 12. místo.

Radek Novotný 40:24 min., celkově na 37. místě a v kategorii M50-59 na 5. místo.

Petr Jeřábek 46:07 min., celkově 46. místo a v kategorii M50-59 8. místo.

Jarda Dušek 56:57 min., celkově na 59. místo a v kategorii M50-59 pak na 10. místo.

O závodě: trať byla po deštích hodně měkká a blátivá. V sobotu se navíc udělalo velké vedro takže byla slušná “prádelna”.

Decathlon Cyklomaraton Hradec Králové 21.6. 2020

Délka a převýšení: 58 km a 500 m.

Čas a umístění: Jirka Havran 2:09:18 hod., celkově na 42. místo, v kategorii M 30 14. místě.

Radek Novotný 2:24:44 hod., celkově na 94. místě, v kategorii M50 na 14. místě.

Petr Jeřábek 2:45:39 hod., celkově 163. místo, v kategorii M50 22. místo.

O závodě: po vydatných deštích byla trať hodně blátivá a hlavně na kořenech se to hodně smekalo.

Městské cross country, 2. závod seriálu Cykloman, 7.6. 2020

V neděli 7.6. jsme s Ríšou Kořízkem vyrazili do Moravské Třebové na 2. závod seriálu Cykloman. Tím bylo tradiční Městské cross-country. Po závodech je hlad a tak se sjela velmi solidní konkurence. Od začátku se jelo hodně rychle a to nám moc nechutnalo. Bojovali jsme ale ze všech sil. I přesto nás celkový vítěz dojel ve třetím kole (závod byl vypsán na kol pět) a my byli dle pravidel staženi ze závodu. Ríšovi to stačilo celkově na 52. místo a v kategorii M1 pak na 14. místo. Já dojel celkově na 56. místě a v kategorii M3 na 5. místě.

BACH – orientační závod dvojic, 1. závod seriálu Cykloman, Moravská Třebová 23.5. 2020

PRVNÍ ZÁVOD V NOVÉ SEZÓNĚ.

V sobotu 23.5. jsem společně s Lukášem Třasákem z týmu Tesaři Osík startoval v 1. závodě seriálu Cykloman, kterým byl orientační závod dvojic. Tento závod se jede na 4 hodiny podle mapy, na které je vyznačeno 30 kontrolních stanovišť, které jsou různě bodově ohodnoceny. Startovat mohou dvojice mužské, ženské i kombinované. Každá dvojice má svůj koeficient, který se různí podle věku a pohlaví. My měli 1,14, protože od letošní sezóny startuji v kategorii M3. Po obdržení mapy, jsme si zhruba naplánovali trasu a na startu se dozvěděli kolik je za které stanoviště bodů. Na rozdíl od Lukáše jsem s tímto druhem závodu neměl žádnou zkušenost a tak jsme do něj šli bez nějakých větších ambicí. O to větší byla naše radost v cíli, když jsme si spočítali body za 13 projetých stanovišť (najeli jsme 57,9 km s převýšením 868 m). Bylo jich celkem 705 což při vynásobení koeficientem dalo 803,7 bodů. V celkovém pořadí nám to vyneslo ze 42 dvojic 9. místo. V kategorii M1 skončil Lukáš na 4. místě a já ve své M3 na 5. místě.