BACH – orientační závod dvojic, 1. závod seriálu Cykloman, Moravská Třebová 23.5. 2020

PRVNÍ ZÁVOD V NOVÉ SEZÓNĚ.

V sobotu 23.5. jsem společně s Lukášem Třasákem z týmu Tesaři Osík startoval v 1. závodě seriálu Cykloman, kterým byl orientační závod dvojic. Tento závod se jede na 4 hodiny podle mapy, na které je vyznačeno 30 kontrolních stanovišť, které jsou různě bodově ohodnoceny. Startovat mohou dvojice mužské, ženské i kombinované. Každá dvojice má svůj koeficient, který se různí podle věku a pohlaví. My měli 1,14, protože od letošní sezóny startuji v kategorii M3. Po obdržení mapy, jsme si zhruba naplánovali trasu a na startu se dozvěděli kolik je za které stanoviště bodů. Na rozdíl od Lukáše jsem s tímto druhem závodu neměl žádnou zkušenost a tak jsme do něj šli bez nějakých větších ambicí. O to větší byla naše radost v cíli, když jsme si spočítali body za 13 projetých stanovišť (najeli jsme 57,9 km s převýšením 868 m). Bylo jich celkem 705 což při vynásobení koeficientem dalo 803,7 bodů. V celkovém pořadí nám to vyneslo ze 42 dvojic 9. místo. V kategorii M1 skončil Lukáš na 4. místě a já ve své M3 na 5. místě.