Archív

Sezóna 2018

Štěpánská vyjížďka

Na Štěpána se u kulturáku sešlo pět cyklistických nadšenců, které neodradil ani silný vítr. Jelo se přes Říkovice, Lažany, Sedlišťka k Tržku. Před Tržkem jsme odbočili na cyklostezku a po ní dojeli až do Cerekvice. Odtud jsme zamířili na Újezdec, Růžový palouček a Makov. Z Makova jsme pokračovali do Vidlaté Seče a Chotěnova. Tam následovalo odbočení k letišti a po té směr Desná. Pak přes Dolní Újezd do Osíka. Celkově cca 35 km. Díky všem za účast.

100 let = 100 km, cyklovýlet k výročí založení Československé republiky 4.11. 2018

 

100 let ČSR = 100 km

Tak se nakonec přece jen jelo.  Až na třetí pokus se nám díky špatnému počasí podařilo zorganizovat avizovanou cyklistickou oslavu sta let od založení republiky. Toto zdržení se taky promítlo na účasti. Na start se postavilo 7 statečných (Martin Motyčka st., Radek Novotný, Petr Jeřábek, Roman Bulva, Ríša Kořízek, Gábina Matějíčková a Ondra Kasal). Po úvodním focení jsme se vydali směrem na Újezd, Zrnětín, Sv. Kateřinu a zámeček Karlštejn u Svratky, kam jsme dorazili po dvou hodinách jízdy. Zde nás opustili Radek s Romanem, za to se ale přidalo slunce a zůstalo s námi celý den. Moc příjemný společník.

Z Karlštejna jsme pokračovali přes Svratku, Herálec až mezi Kamenný a Šindelný vrch, kde se nachází pramen Sázavy. Vodu jsme sice neviděli a tudíž ani neochutnali, ale vše potřebné k tomu zde bylo. Vše zdokumentovat a pokračujeme přes Cikháj k prameni Svratky. Zajímavostí  těchto dvou pramenů je, že pramení 6 km od sebe a každý teče jinam. Sázava do Severního a Svratka do Černého moře. A právě kolem tohoto rozvodí jsme projížděli. Příznačně se v těchto místech láme i naše putování do druhé půlky. U Svratky opět pár fotek a hurá na Milovy. Zde se nám podařilo sehnat občerstvení. Po doplnění  spotřebovaných kalorií vyrážíme ve 14 h na závěrečný úsek. Březiny, Lucký vrch, Oldříš, Široký Důl, Sebranice a z Horňáku po humnech do Osíka, kde zjišťujeme, že nám chybí 1,5 km do plánu. Tak jsme to natáhli kolem Markova mlýna a kulturáku a dalo nám to na metr přesně 100 km. Podle všech zúčastněných se to nakonec moc povedlo a to i přes to, že jsme nepřijeli moc čistí.

Fotky z tohoto výletu jsou k nahlédnutí na našich stránkách.

 

Martin Motyčka st.

Časovka do strmého vrchu, 10. závod seriálu Cykloman v Moravské Třebové 27.10. 2018

Na poslední závod v letošní sezóně jsem jel v sobotu 27.10. do Moravské Třebové, kde se konal 10. díl seriálu Cykloman s názvem Časovka do strmého vrchu. Jelo se do sjezdovky na proti benzínce OMV. O proti loňsku se trasa protáhla a měřila 191 metrů s převýšením 48 metrů. Navíc celé dopoledne pršelo takže o “zábavu” bylo postaráno. Ani v prvním, ani v druhém kole se mi nepodařili dosáhnout cíle (při loňské délce by se mi to podařilo) a tak jsem se umístil jako nejlepší z těch co nevyjeli celkově na 14. místě a v kategorii M2 na 4. místě. V celkovém pořadí Cyklomana jsem skončil celkově na 16. místě (z 52. klasifikovaných) a v kategorii M2 na 6. místě (z 10. klasifikovaných). RN

Silniční časovka na Lucký vrch 16.9. 2018

Délka a převýšení: 6,3 km, 230 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 16:10 min., celkově 61. místo, kategorie Muži zkušení 36. místo.

O závodě: parádní počasí přilákalo na start rekordních 145 závodníků všech věkových kategorií. Zlepšení loňského času o 1:34 min. je po sobotním MTB závodě pro Radka hezkou odměnou za účast i když ráno nohy silně protestovaly, že se od nich očekává další výkon 🙂

Blanenský golem, Blansko 8.9. 2018

Délka a převýšení: 61 km, 1260 m a 36 km, 700 m.

Čas a umístění: Radek Novotný (61km) 2:48:25 hod., celkově 62. místo, v kategorii Muži 40-49 28. místo

Petr Jeřábek (36km) 1:56:09 hod., celkově 119. místo, v kategorii Muži 50+ 14. místo.

O závodě: super trať, velmi dobrá organizace se zázemím, prostě klasika v Blansku 🙂

Author Šela maraton, Týn nad Bečvou 1.9. 2018

Délka a převýšení: 50 km, 1260 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:56:49 hod., celkově 110. místo, v kategorii M40 29. místo.

Petr Jeřábek 3:44:17 hod., celkově 196. místo, v kategorii M50 26. místo.

O závodě: Krásná, ale náročná trasa se spoustou výšlapů, prudkých sjezdů a singtreků. U obou spokojenost jak s časem tak s umístěním 🙂

Mikuláš Cup, Vraclav 4.8. 2018

Délka: 24 km (3x okruh 8 km) s převýšením 570m.

Čas a umístění: Martin Motyčka st. 1:20:56 hod., celkově 5. místo, v kategorii M 50 1. místo

Radek Novotný 1:25:31 hod., celkově 9. místo, v kategorii M 50 2. místo

O závodě: první ročník zajímavého závodu. Pořadatelé připravili náročný okruh se třemi stoupáními, z nichž dvě měla 19%. Nechyběl také sjezd schodů. Ve velkém vedru docela slušnej záhul.

500 mil – zážitky Martina Motyčky st.

Zdravím všechny milovníky dvou kol!

Byl jsem požádán, abych se s Vámi podělil o své zážitky z právě ukončeného závodu 1000 mil – resp. jeho poloviny, protože už při první myšlence být součástí startovní listiny, jsem věděl, že ho nechci jet celý.

Pro ty, kteří nevědí, o jaký závod se jedná – oficiální název zní „1000 miles adventure“ (http://www.1000miles.cz) a jde o ultramaraton napříč Českou a Slovenskou republikou, vedený výhradně po horách, po značených i neznačených stezkách, cyklotrasách a částečně také po silnicích. Starty a cíle se každým rokem pravidelně střídají. Letos, tedy v „sudém roce“, se startovalo v nejzápadnějším městě České republiky (Hranice u Aše) a konec byl v nejvýchodnější vesnici Slovenska (Sedlica). V „lichém roce“ se to jede obráceně. Tato trasa tvoří celkem zmiňovaných 1000 mil (cca 1600 km). Závod je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, kteří se pohybují vlastní silou. Podmínky a další info k závodu najdete na výše uvedeném odkazu. Jen ve zkratce zmíním, že závodník nesmí během závodu přijmout jakoukoliv podporu. To znamená, že si musí sám obstarávat stravu, nocleh, servis kola, prostě vše potřebné a související s přesunem ze startu do cíle. Jinými slovy se spí tam, kde spadnete v noci z kola a s rozbřeskem se jede dál. Pokud s sebou nemáte zásobu jídla a jste v úseku, kde nemáte možnost si nic koupit, tak jste rádi za borůvky v lese.

Propustnost je 150 závodníků a přihlášení se spouští o půlnoci na Nový rok. Kdo nestihne napsat a odeslat přihlášku do 35 vteřin po půlnoci, nemá prakticky šanci se registrovat. 5 minut po půlnoci bylo zaregistrováno 280 přihlášek. Kdo byl nad číslem 150, byl automaticky veden jako náhradník.

Pár slov k přípravě… Vlastně začala hned ráno Novoroční vyjížďkou a skončila 17.6. Za tu dobu jsem najezdil cca 4500 km. Od května jsem už jezdil „s plnou polní“. Nesoustředil jsem se ale na vzdálenost, nýbrž na obtížnost, proto jsem trasoval pokud možno podobně obtížné trasy, jako jsou na mílích. Za tu dobu jsem nastoupal  75 km. Měl jsem k dispozici i trasy z minulých ročníků, a tak jsem si ty úseky „za humny“ projel celé. Konkrétně to byly Krkonoše, kde nakonec byla trasa prakticky zcela jiná, a pak úsek od Machovského kříže, přes Stolové, Orlické hory a Kralický Sněžník do cíle. Tohle období bylo asi nejobtížnější (a nejen pro mě). Hodně trpěla i rodina. Přes týden v práci, po ní alespoň 2x do týdne trénink a k tomu každý víkend pryč. Chtěl bych jim i touto cestou poděkovat za trpělivost a podporu. Ke konci už jsem byl sám docela přetažený a na poslední dva tréninkové víkendy se mi vůbec nechtělo. Už mi vadila ta samota, a tak jsem i přesto, že to nevidím rád, jezdil se sluchátkem v jednom uchu a poslouchal rádio. Ale to je právě to, co je na tomto závodě nejzásadnější – hlava. Hlavně o ní je tento závod. Jsou jedinci, kteří kolo takřka neviděli, a přesto to dají celé. Pár jsem jich tam viděl. No a tak jsem byl moc rád, když jsem se na poslední víkend domluvil s loňskou mílařkou Gábinou M. a najeli spolu 330 km. A protože Gábina jede i letos, a to celou trať, spolupráce pokračovala i v závodě. V půli závodu, kde jsem já končil, byla Gábina na prvním místě v kategorii žen.

Samotný závod vezmu letecky a přidám pár údajů z kompíku, čas zaznamenává čistou jízdu.

Den první 1. 7.: Hranice – Aš – Skalná – Kraslice – Přebuz

Ujeto 98 km, čas 6 h 54 min, nastoupáno 2 km

Závod začal v 15h a měl jsem v plánu ujet 70 km. Nakonec se nám do půlnoci podařilo 98 km. Noc na Přebuzi byla krátká.

Den druhý 2. 7.: Přebuz – Boží Dar – Klínovec – Hora Sv. Šebestiána – Moldava – Cínovec

Ujeto 145 km, čas 11 h 52 min, nastoupáno 2,9 km

Mrazivé ráno, vstávám v 5h a strojím se do všeho, co s sebou mám. Přesto se mi nepodařilo zabránit tomu, aby mi 2. července nezalezlo za nehty. Teplotě -3,5 °C se prostě nedá ujet. Oproti prvnímu dni už začínají kopečky. Cínovec je pro nás super cíl. Je to první povolená podpora u lidí, kteří mílemi žijí. Možnost použít sprchu, vyspat se v garáži, dát si pivko a něco k jídlu – super. Jediný, co nám tuto atmosféru trochu zkazilo, bylo, když jsme se dozvěděli, že Gábina je z žen druhá.

Den třetí 3. 7.: Cínovec – Komáří hůrka – Tisá – Sněžník – Děčín – Hřensko – České Švýcarsko Šluknov – Staré Křečany

Ujeto 167 km, čas 14 h 10 min, nastoupáno 3,1 km

Úkol dne zní jasně: dojet, předjet a urvat. Odjezd v 5h a hned od rána za to bereme, po 60 km nás brzdí trail nad Děčínem, následný přívoz do Hřenska a České Švýcarsko mi vůbec nechutná. Najíždíme do Šluknovského výběžku. Po každodenní povinné SMS (mezi 18h a 20h), která musí obsahovat souřadnice místa, odkud je zpráva posílána, fyzický, psychický a materiální stav, zjišťujeme, že je soupeřka necelé 4 km před námi. A v tu chvíli začal opravdový závod. Kdo tu cestu na nejsevernější bod republiky zná, mi dá za pravdu. Samý kořen, kamení a potok. Proti soupeřce máme dvě výhody – věk a celoodpružená kola. Začala se však projevovat únava a různé bolesti nohou. Přesto jedeme do noci, cíl Krásná Lípa však nedopadl. Stejně jako to bývá v pohádkách, když už je člověku nejhůř, stane se zázrak. Při vjezdu do vesnice Staré Křečany bylo na asfaltce napsáno: „Mílaři vítáni, dole ve vsi, občerstvení, nocleh“. Fakt jsem si myslel, že už spím a je to sen. Hned: „Co si dáte k jídlu? K pití? Budete tady spát? Tamhle je koupelna, věci tam nechte, my to vypereme a dáme do sušičky.“ Ráno snídaně, a když jí strkám peníze do kapsy, nevzala si ani korunu. Nejdelší etapa s tím nejkrásnějším možným koncem. Takovýhle lidi pozlatit.

Den čtvrtý 4. 7.: Staré Křečany – Krásná Lípa – Luž – Hrádek nad Nisou – Lázně Libverda – Izerska Hala PL – Harrachov – Dvoračky

Ujeto 139,5 km, čas 13 h, nastoupáno 3,1 km

Ani se mi nechtělo odjíždět. Brzy však přišlo probuzení. Na kopci Luž sedí naše soupeřka a snídá. To znamená, že pro nás tady místo není a nastává další nekonečná jízda. To už mi začínaly první zdravotní problémy, které se objevily už při trénování – bolest achilovky. Začala včetně kotníku otékat a při dlouhotrvajícím šlapání pekelně bolet. Proto jsem uvítal kopce, které jsme museli chodit. Tolik to nebolelo a ulevilo se. Vše to završil nepřesný chod přehazovačky. Naštěstí spraveno v bikeparku v Lázních Libverda za 50 Kč. Stále se nám nedaří si udělat uklidňující náskok. Krátká návštěva Polska a asi po 1h jízdy jsme v Harrachově. Obávaný úsek a předpoklady se plní ještě večer.  V KRNAPu se nesmí na cyklotrasách po 21.30h jezdit, takže kousek za Harrachovem sesedáme a pěšky šlapeme až na Dvoračky, kde kotvíme ve 23h. Za odměnu se nám dostává i přes zavřenou chatu večeře, pivko a ještě nám na ráno připravili snídani. Spát můžeme ve vstupní hale. Opět neuvěřitelná klika. Třetí noc pod střechou a v teple.

Den pátý 5. 7.: Dvoračky – D. Mísečky – H. Mísečky – Špindlerův Mlýn – Pec pod Sněžkou – Pomezní Boudy – Žacléř – Petříkovice – Adršpach, zámek Skály

Ujeto 107 km, čas 11 h 34 min, nastoupáno 3,2 km

Jednoznačně nejtěžší etapa. Slovo „ujeto“ vč. údaje za ním není zcela přesné, protože za prvních 5h pohybu jsme urazili pouhých 25 km. V úseku Strážné – Výrovka (Slezská stezka) jsem vyslovil tolik nevhodných slov, jako od začátku roku ne. Sjezd do Pece paráda, ne však pro brzdy. Tajou jak zmrzlina na sluníčku. Za Pecí hned vlevo a znovu stojka na Janovy boudy, Malou Úpu a finále Pomezní boudy. Peklo na zemi a do toho ten čtvrteční pařák. Zchlazení se nám dostává za Žacléří, krátká bouřka nás nutí se ustrojit do nepromokavých věcí, nikoliv však zastavit. Na to není čas. Naštěstí to netrvalo moc dlouho. Následuje nádherný úsek kolem Královeckého Špičáku a Mravenčího vrchu, přes Jánský vrch, sjezd do Petříkovic a výšlap do Adršpachu. Začíná se smrákat a my hledáme, kde složíme hlavu. Opět drobně prší, vjíždíme do parku zámku Skály. Zřejmě majitel nám nabídl prvně nocleh v penzionu, my ale bereme druhou variantu – stodolu vedle traktoru. Sprchu však neodmítáme.

Den šestý 6. 7.: Adršpach, zámek Skály – Machovský kříž – Karlów PL – Číhalka – Šerlišský Mlýn – Zemská brána – Klášterec nad Orlicí – České Petrovice – Mladkov – Dolní Morava

Ujeto 137 km, čas 12 h 45 min, nastoupáno 3,25 km

Úsek, na který se těšíme. Pojedeme za humny. A navíc ho máme celý projetý z posledního tréninkového víkendu. Vstáváme ve 4h. Cestou na Machovský kříž zjišťuji, že přední destičky nepřežily. Dojíždíme kolegu. Na mou otázku, zda náhodou nemá náhradní, sesedá a nové mi podává. Jsem klikař, jdu do trháku, abych měl čas na přehození. Od kříže už nás jede víc, ale jen chvíli. Mají nějak větší naspěch. Taky mi vše dochází. V jednom penzionu prosím o vodu a rohlík. Na to jsem dojel až na Šerlišský Mlýn, kde následovalo doplnění, jak do prázdného bříška, tak rezervoáru. Pokračujeme po hřebeni. U Kunštátské kaple kratičký deštík, který se opakuje u Haničky a nutí nás se opět strojit. U Zemské brány muselo být zle, všude stojí strašný vody a podle toho taky vypadáme. Bláto až za obrázkem. Ještě že nás Honza Němců vyfotil o pár kilometrů dřív, to jsme ještě byli fešáci. Další mediální zájem na nás čekal před Petrovicemi. Čemu se vlastně divím, jedu s první dámou peletonu. U rozhovoru s ní jsem jen tvořil kulisu, ale že by mně to vadilo, to teda vůbec. České Petrovice a poslední podpora. Člověk, který už taky míle jel. Kola umyl, vyčistil a namazal, nás nasytil a napojil. A hurá na Sucháč. Z jeho sjezdu do Boříkovic opět začíná pršet. Pizzerie vše řeší. Je nás tu najednou 6 a pivko chutná. S místem na spaní nám pomáhá soused od vedlejšího stolu, když nese klíče od garáže. Mezi tím pršet přestalo a podle radaru už nebude. Zůstává jeden, zbytek bere útokem po červený Dolní Moravu. Vyčerpávající výstup za svitu čelovek končí u prvního baráku kolem půlnoci. Jsem grogy a hladovej, do spacáku lezu „na prasáka“, v jedný ruce rohlík, v druhý salám.

Den sedmý 7. 7.: Dolní Morava – Slamník – Paprsek – Smrk – Františkov

Ujeto 71,7 km, čas 5 h 48 min, nastoupáno 1,5 km

Ve 4.30 mě budí komáři. Poštípanej budím zbytek, rychlá snídaně za pochodu, balení spacáku a hurá na posledních 70 km. Ty si chci opravdu užít. Rozdělujeme se a já si to dávám na přístřešek pod Slamníkem. Jedu to po druhý v životě a stejně jako minule je nádherně, ty dech beroucí pohledy do údolí a na Kraličák jsou k nezaplacení. U přístřešku dojídám zbytek salámu a rohlíků. To by jeden neřekl, jak na horách tráví. Doráží Gábina, za chvíli už mám zase náskok a na Paprsku objednávám jídlo pro oba. Než dorazí, stihnu nějaký pivka na prosluněných terasách. Zbývá už jen výšlap na Smrk a pak nekonečný sjezd přes Brannou do Františkova. Cíl a v něm snad půlka Osíka. Uvítání, jak kdybych vyhrál Tour, NÁDHERA. To opravdu potěšilo!

Tak takhle nějak chutnají MÍLE. Zrovna dnes, kdy to dopisuji, dojel do cíle zakladatel tohoto závodu, extrémní biker Honza Kopka, se slovy, že nic těžšího v životě nejel a všem na trati se omlouvá za obtížnost. Na druhou stranu tady člověk pozná, na čem je, jak fyzicky, tak hlavně psychicky. S odstupem dvou dnů už taky vidím jen to pěkný. Hodně lidí se mě ptá, jestli to dám příští rok celý. Nedám. A ani ten následující. A pak se uvidí. Nechtěl jsem to jet jako závod, chtěl jsem být v sobotu doma, a to se povedlo. Výsledný čas 5 dní a 23 hodin mě samotného překvapil a tím mě při průjezdu půlkou závodu zařadil na dělené 45. místo.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem za podporu, především manželce Petře.

Fotografie a videa jsou na stránkách našeho cyklo klubu, stejně jako i data z navigace, pokud by se snad chtěl někdo detailně pokochat, kudy všudy jsme jeli nebo šli.

 

Konečný sumář z kompíku

Ujeto: 867,5 km

Čas strávený jízdou (chůzí): 76 h 3 min, zbytek času jsem projedl a něco málo prospal

Průměrná rychlost: 11,4 km/h

Nastoupáno: 19,2 km

Spáleno/kcal:  22100 při průměrné tepové frekvenci 105 tepů/min

Fotky najdete na https://radekosik.rajce.idnes.cz/500_mil/

Sádecká pila, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, 28.7. 2018

Délka: 44 km s převýšením 1460 m.

Čas a umístění: Richard Kořízek 3:04:14 hod., celkově 67. místo, v kategorii M 30-39 27. místo

Radek Novotný 3:06:34 hod., celkově 69. místo, v kategorii M 40-49 24. místo

O závodě: v Sádku v pátek docela slušně sprchlo, takže to v sobotu bylo měkko, vzduch jako v prádelně a teploměr na kompíku nám ukazoval během závodu vedro 35 stupňů. Byla taková klasická Sádecká pila 🙂

Bredy Moravskotřebovský cyklomaraton, 5. závod seriálu Cykloman, 21.7. 2018

Délka: 60 km s převýšením 1100m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:51:39 hod., celkově 50. místo, v kategorii M2 19. místo

Richard Kořízek 2:57:25 hod., celkově 58. místo, v kategorii M1 15. místo

Petr Jeřábek 3:38:34 hod., celkově 90. místo, v kategorii M3 13. místo.

O závodě: pořadatelé změnili trasu, takže to bylo těžší než v minulých ročnících. Nějak špatně však měřili, takže místo 50 km udávaných v propozicích byla délka 60 km a těch 10 km navíc bylo ve velmi horkém počasí sakra znát.

Cannondale Juris Real MTB maraton o Pohár starosty města Kamenice nad Lipou, 30.6. 2018

Délka: 56 km s převýšením 900 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 2:44:04 hod., celkově 150. místo, v kategorii Muži 4 25. místo.

Petr Jeřábek 3:19:03 hod., celkově 202. místo, v kategrii Muži 5 25. místo.

O závodě: snad polovina z délky závodu byla po kořenech v lese, takže v cíli bolely nejvíc ruce a sedací část těla 🙂 Jinak super závod s výborným zázemím.

Velká cena České Třebové v cyklomaratonu o Pohár starosty města, 24.6. 2018

Délka: 28 km (převýšení 520 m), 50 km (převýšení 1170 m).

Čas a umístění: Richard Kořízek (50 km) 2:44:08 hod., celkově 62. místo, kategorie Muži B 17. místo.

Radek Novotný (50 km) 2:47:18 hod., celkově 64. místo, kategorie Muži C 19. místo.

Petr Jeřábek (28 km) 1:29:39 hod., celkově 53. místo, kategorie Muži 2 20. místo.

O závodě: těžký závod, dle slov Richarda jsou Maštale proti Třebové pohodička, po deštích v týdnu to na kořenech hodně klouzalo. Radek poprvé v kariéře na závodech “píchnul”. Oprava trvala 11 minut, přesto zajel čas lepší jak loni. S časem spokojenost u všech závodníků.

Městské cross country, 4. závod Cyklomana, Moravská Třebová 10.6. 2018

Délka: 5x 4km okruh.

Umístění: Radek Novotný celkově 32. místo, v kategorii M2 6. místo, v obou případech se ztrátou 1 kola na vítěze.

O závodě: pořadatelé připravili těžký, ale jetelný okruh. Nebýt pádu ve třetím kole, asi by ztráta jednoho kola nebyla.

Osícká MTB časovka. 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, 2.6. 2018

Délka: 12,3 km s převýšením 130 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 28:22 min., celkově 15. místo, v kategorii Muži 40-49 5. místo

Richard Kořízek 28:35 min., celkově 17. místo, v kategorii Muži 30-39 10. místo

Petr Jeřábek 31:52 min., celkově 29. místo, v kategorii Muži 50+ 3. místo

Martin Motyčka ml. 31:56 min., celkově 30. místo, v kategorii Muži 19-29 7. místo.

O závodě: na domácí půdě jsme se všichni předvedli v dobrém světle a o proti loňsku si vylepšili časy. Třešničkou na dortu je 3. místo Petra Jeřábka 🙂

Prvomájová vyjížďka do Šilinkova dolu.

Jak již bývá tradicí i na letošní První máj jsme se vydali na vyjížďku směr Šilinkův důl. Na seřadišti u oseckého kulturáku se v 9:00 hodin dostavilo 15 vyznavačů cyklistiky. Trasa vedla za docela příjemného počasí přes Říkovice, Lažany, Morašice, Růžový palouček, Tři Kocoury, Příluku, Nové Hrady, Zderaz a Perálec do Šilinkova dolu, kde již na nás čekala usměvavá paní vedoucí. Zde se k výpravě připojil šestnáctý účastník, který měl již od časných ranních hodin individuální trénink. Paní vedoucí čepovala lávové pivo Maestro a malinovku. Došlo i na lahvovou kofolu a matonku. Nechyběla ani káva o které jeden z účastníků prohlásil ” to je takový smrťák, že ti tím ten cukr nepropadne a budeš ho muset přikusovat ” 🙂 Další z účastníků nás obdaroval mraženým kornoutem se slovy ” mám narozeniny a tohle je lepší než rum ” 🙂 Chvilku jsme poseděli pořídili několik fotek (viz. forogalerie) a vydali se na zpáteční cestu. Bylo z toho hezkých 53 svátečních kilometrů 🙂

Poličské cross country, 1. závod Poháru Českomoravské vrchoviny 29.4. 2018

Délka: 2600m + 5x 3000 m.

Umístění: Radek Novotný celkově 74. místo, v kategorii Muži 40-49 23. místo. Ztráta na vítěze 2 kola.

O závodě: těžký technický okruh, který Radkovi moc nevyhovuje, navíc velmi silná a početná konkurence (83 závodníků) a tak to na lepší umístění nebylo. Ale nějaké bodíky do Poháru jsou 🙂

Superbike MTB časovka, 2. závod Cyklomana Moravská Třebová 28.4. 2018

Délka: okruh 4,5 km s převýšením 150 m který se jel dvakrát.

Čas a umístění: Radek Novotný 17:48 min. v prvním kole. Do druhého se startovalo Gundersenovou metodou. Celkově 24. místo, v kategorii M2 6. místo.

O závodě: zajímavá časovka s technickými úseky. Ve druhém kole to i přes zlepšení času z kola prvního o 40 vteřin na posun v pořadí nestačilo. I přesto ale s výkonem spokojenost.

Prolog, 1. závod Cyklomana Moravská Třebová 15.4. 2018

Délka: 9km

Čas a umístění: Radek Novotný 16:53 min., celkově 48. místo, v kategorii M2 17. místo.

O závodě: úvodní silniční časovka do seriálu Cykloman v Moravské Třebové. Jelo stejně jako v loni z Moravské do Křenova a jak by řekl jeden náš člen: “Je to sice do kopce, za to proti větru”. Navíc se sjela hodně silná konkurence, takže výsledek je takový jaký je.

Nova Cup Mitas Hradec Králové 14.4. 2018

Délka: 65 km.

Čas a umístění: Petr Jeřábek 3:12:31 hod., celkově 262. místo, v kategorii Muži 50 – 59 38. místo.

O závodě: Krásná trať v lesích okolo Hradce Králové, zpestřená dvěma průjezdy písníku Marokánka. Kategorie Elite si tyto průjezdy užila, ale pro zbývající hobíky to bylo pochodové cvičení po kotníky v písku.S časem i umístěním spokojenost.

Amix Biřička Hradec Králové 7.4. 2018

Délka: 44 a 22 km s převýšením cca 600 a 300 metrů.

Čas a umístění: Radek Novotný (44 km) 2:07:42 hod., celkově 62. místo, v kategorii Muži II. 15. místo.

Petr Jeřábek (22 km) 1:10:40 hod., celkově 29. místo, v kategorii Muži 23+ 15. místo.

O závodě: první závod v nové sezóně. Pořadatele postavili pěknou trasu v lesích okolo nádrže Biřička. S umístěním i časem spokojenost.

Sezóna 2017

_____________________________________________________________________________

Sobota 4.11. 2017, závod do vrchu Moravská Třebová, 10. závod Cykolmana.

O závodě: Jelo se do sjezdovky naproti benzínové stanici OMV. Za slušného počasí přijel Radek sbírat zkušenosti s tímto druhem závodu. V prvním kole skončil na metě 60 metrů, v druhém mu chybělo pět metrů k cíli. Bylo z toho celkově 19. místo a v kategorii M2 6. místo. V tomto seriálu se Radek zúčastnil čtyřech závodů a celkově obsadil 35. místo, v kategorii M2 6. místo.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Zavod_do_vrchu_Moravska_Trebova_4.11._2017/

_____________________________________________________________________________

Neděle 8.10. 2017, MTB dvouhodinovka dvojic, Polička

O závodě: Radek startoval ve dvojici s Vojtou Hanykem z F – Bike klubu Sádek. Jelo se částečně na trati Poličského cross country a to Radkovi moc nesedí. Vojta se v posledním kole dostal na dohled jezdců před ním, ale spadlý řetěz ukončil šanci na lepší než poslední 14. místo. 

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_dvouhodinovka_dvojic_Policka_8.10._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 7.10. 2017, Silniční časovka, 9. závod Cyklomana.

Délka: 23 km.

Čas a umístění: Radek 41:39 min., celkově 29. místo, v kategorii M2 12. místo.

O závodě: první zkušenost s takto dlouhou časovkou a časovkářským představcem na řidítkách. 

_____________________________________________________________________________

Sobota 30.9. 2017, KPŽ Vysočina Arena Tour České Spořitelny, Nové Město na Moravě

Délka: 55 km.

Čas a umístění: Radek 2:48:44 hod., celkově 315. místo, v kategorii M 40-49 97. místo.

                          Martin 2:53:32 hod., celkově 351. místo, v kategorii M 40-49 111. místo.

O závodě: pořadatelé připravili novou trasu a na náročnosti neubrali 🙂 

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/KPZ_Vysocina_Arena_Tour_Ceske_sporitelny_30.9._2017/

_____________________________________________________________________________

Čtvrtek 28.9. 2017, Duathlon Rosnička, 6. závod Poháru Českomoravské vrchoviny, Svitavy

Délka: 3,6 km běh + 15 km MTB + 1,8 km běh.

Čas a umístění: Martin 1:12:10 hod., celkově 29. místo, v kategorii M 40-49 9. místo.

O závodě: Martin potřeboval body k udržení 3. místa v celkovém pořadí kategorie a to se povedlo. Takže velká gratulace.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/OCK_Osik_MTB_Duathlon_Rosnicka_Svitavy_28.9._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 23.9. 2017, KPŽ Oderská mlýnice České spořitelny.

Délka: 57 km.

Čas a umístění: Radek 2:53:40 hod., celkově 241. místo, v kategorii M 40-49 76. místo. 

                           Petr 3:41:13 hod., celkově 367. místo, v kategorii M 50-59 46. místo.

O závodě: Tak jsme si s Petrem střihli jeden z kultovních MTB závodů s názvem Oderská Mlýnice. Počasí v týdnu napovídalo, že to nebude nic jednoduchého což se potvrdilo. Už při pátečním příjezdu k prezenci bylo všude bláta až hrůza a navíc stále pršelo. Nás to však neodradilo, i když myšlenky v sobotu dopoledne nebyly zrovna pozitivní 🙂 V 11:30 hodin byl závod dlouhý 57 km s převýšením cca 1200 m odstartován a nás čekalo martýrium plné vody a bláta. Do cíle jsme dojeli bez úhony pouze vinou nánosů bláta (viz foto) asi o 5 kg těžší 🙂 Do závodu bylo přihlášeno 694 závodníků, na start nastoupilo 453 a závod dokončilo 408 závodníků. Na závěr byl rád dodal, že to co předváděli fanoušci při stoupání (17%) Oderskou mlýnicí bylo úžasné a nic si nezadalo s fanděním při Tour de France 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/KPZ_Oderska_mlynice_Ceske_sporitelny_23.9._2017/
_____________________________________________________________________________

Neděle 17.9. 2017 Časovka na Lucký vrch.

Délka: 6,4 km s převýšením 229 m.

Čas a umístění: 17:44 min., celkově 51. místo, v kategorii Muži zkušení 20. místo.

O závodě: taktéž první účast na této legendární akci a doufám, že ne poslední.

Foto:  https://radekosik.rajce.idnes.cz/Casovka_na_Lucky_vrch_17.9._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 16.9. 2017 Širokodolská časovka

Délka: 900 m s převýšením 90m a 17% stoupání.

Čas a umístění: Radek 3:20 min., celkově 11. místo, v kategorii M 50 4. místo.

O závodě: letos jsem se poprvé zúčastnil této krátké, ale “výživné” časovky. Až na počasí super akce.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Sirokodolska_casovka_16.9._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 9.9. 2017, KPŽ Znojmo Burčák Tour Kooperativy.

Délka: 57 a 33 km.

Čas a umístění: Martin st. (57 km) 2:05:41 hod., celkově 268. místo, v kategorii Muži 40-49 88. místo.

                           Radek (57 km) 2:06:40 hod., celkově 288. místo, v kategorii Muži 40-49 95. místo.

                           Martin ml. (33 km)  1:30:57 hod., celkově 322. místo, v kategorii Muži 17-22 25. místo.

O závodě: na delší trase připravili organizátoři jako oživení vrchařskou prémii v podobě stometrového kopce se sklonem 18%. Na kratší měl Martin smůlu když ho spadlý a zaseklý řetěz zdržel cca o 15 minut. Na delší trase startovalo 860 závodníků, na té kratší 704 závodníků.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/KPZ_Znojmo_Burcak_Tour_Kooperativy_9.9._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 2.9. 2017, Blanenský golem, Blansko.

Délka: 61 a 36 km.

Čas a umístění: Radek (61 km) 2:57:41 hod., celkově 92. místo, v kategorii Muži C 40. místo.

                          Petr (36 km) 2:08:18 hod., celkově 162. místo, v kategorii Muži E 67. místo.

O závodě: do Blanska jsme jeli poprvé a nevěděli co nás čeká. Byli jsme mile překvapeni jak trasou tak zázemím závodu. 

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Blanensky_golem_2.9._2017/#

_____________________________________________________________________________

Sobota 26.8. 2017, Moravský bikemaraton, u Zábřehu.

Délka: 75 km.

Čas a umístění: Radek 4:19:14 hod., celkově 47. místo, v kategorii Muži C 16. místo.

O závodě: kvůli polomům museli pořadatelé malinko upravit trasu, což však neubralo na její obtížnosti. Oproti roku 2014 zlepšení času o 38 minut což hodně potěšilo.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Moravsky_bikemaraton_Lestina_u_Zabrehu_26.8._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 19.8. 2017, Manitou Železné hory, KPŽ Chrudim.

Délka: 68 km.

Čas a umístění: Radek 3:57:22 hod., celkově 327. místo (celkem klasifikováno 444. závodníků), v kategorii M 40-49 97. místo (celkem klasifikováno 142. závodníků).

O závodě: v Chrudimi ne a ne dostat čas pod hranici 3:50 hod. Uvidíme za rok 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/KPZ_Manitou_Zeleznych_hor_Chrudim_19.8._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 12.8. 2017, Rybnický mazec, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 45 km.

Čas a umístění: Martin 2:39:42 hod., celkově 41. místo, v Muži 40-49 10. místo.

O závodě: stejně jako v Sádku den před závodem hodně zapršelo a silný vítr pokácel na trati několik stromů, které se museli přelézat a stejně v hodně velká dřina.

_____________________________________________________________________________

Sobota 29.7. 2017, Sádecká pila, 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 44 km (převýšení 1460m) a 22 km (převýšení 730 m).

Čas a umístění: Martin 3:07:28 hod., celkově 72. místo, v kategorii Muži 40-49 18. místo.

                          Radek 3:13:16 hod., celkově 79. místo,  v kategorii Muži 40-49 21. místo.

                          Petr 1:56:57 hod., celkově 79. místo, v kategorii Muži 45+ 13. místo.

O závodě: kluci ze Sádku připravili náročnou trať, kterou ještě ztížil jak páteční silný déšť, tak sobotní vedro. Martin měl v prvním kole defekt zadního kola a oprava ho zdržela 10 minut. Ve druhém měl nejdřív lehký pád Radek a chvíli po něm i Martin. Umístění je takové jaké je. Byla to velká dřina. 

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Sadecka_pila_29.7._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 22.7. 2017, Moravskotřebovský cyklomaraton.

Délka: 80 km (převýšení 1700 m).

Čas a umístění: Radek 4:37:34 hod., celkově 36. místo, v kategorii Muži 2 16. místo.

O závodě: super trasa, jen bahna kdyby nebylo tolik. Cílem bylo dokončit závod pod pět hodin, což se podařilo, takže spokojenost.

_____________________________________________________________________________

Sobota 15.7. 2017, Osícká MTB časovka, 2. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 12,2 km.

Čas a umístění: Martin st. 28:41 min., celkově 21. místo, v kategorii Muži 40-49 3. místo.

                          Radek 29:07 min., celkově 23. místo, v kategorii Muži 40-49 4. místo.

                          Jan 32:34 min., celkově 28. místo, v kategorii Muži 50+ 3. místo.

                          Martin ml. 33:43 min., celkově 32. místo, v kategorii Muži 18-29 6. místo.

O závodě: časovku jsme pořádali ve spolupráci s místním Sokolem a SDH. Na domácí půdě se nám podařilo díky Martinovi st. a Janovi poprvé v historii klubu stanout na stupních vítězů. Takže velká spokojenost.

_____________________________________________________________________________

Sobota 1.7. 2017, Vinařská 50, Šatov.

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Martin st. 2:00:34 hod., celkově 257. místo (celkem klasifikováno 1303 závodníků), v kategorii Muži 1967-1976 78. místo (celkem klasifikováno 356. závodníků).

                          Martin jr. 2:28:12 hod., celkově 745. místo, v kategorii Muži junioři 1999-2002 28. místo (klasifikováno 48. závodníků)

O závodě: parádní umístění Martina st. Pro Martina ml. první takto dlouhý závod, s časem a umístěním spokojenost. 

_____________________________________________________________________________

Neděle 25.6. 2017, Cyklomaraton Česká Třebová.

Délka: 50km.

Čas a umístění: Radek 2:57:50 hod., celkově 87. místo, v kategorii Muži C 22. místo.

O závodě: první zkušenost s těžkou trasou závodu. Ve velkém vedru se nejelo moc dobře.

_____________________________________________________________________________

Sobota 3.6. 2017, Merida Cyklomaštale Proseč.

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Martin 2:20:29 hod., celkově 121. místo, v kategorii Muži B 37. místo.

                          Radek 2:33:09 hod., celkově 193. místo, v kategorii Muži B 60. místo.

O závodě: za krásného počasí jelo 50 km 370 lidí. Pořadatelé trať “vylepšili” o dvě stoupání a bylo to docela znát.

_____________________________________________________________________________

Neděle 7.5. 2017, Poličské cross-country, 1 .závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Umístění: Martin celkově 38. místo, v kategorii M 40-49 10. místo, na vítěze ztráta 1 kolo.

                Radek celkově 46. místo, v kategorii M 40-49 13. místo, na vítěze ztráta 2 kola.

O závodě: tradičně náročný okruh v Liboháji prověřil naše schopnosti a síly.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Policske_cross-country_7.5._2017/

_____________________________________________________________________________

Sobota 6.5. 2017, časovka Litomyšl – Budislav, pořadatel SSC Mirva Svitavy.

Délka: 15km.

Čas a umístění: Radek 28:29 min., celkově 10. místo, v kategorii M2 5. místo.

O závodě: další zkušenost se silniční časovkou.

_____________________________________________________________________________

Neděle 30.4. 2017, Nova Cup Hradec Králové.

Délka: 62 km.

Čas a umístění: Martin 2:48:05 hod., celkově 90. místo, v kategorii M 50 18. místo.

                          Radek 2:59:29 hod., celkově 135. místo, v kategorii M 50 29. místo.

O závodě: jeden by neřekl, že jsou kolem Hradce tak výživné kopce. Trochu nás poškádlili pořadatelé když měli v propozicích trať dlouhou 62 km s převýšením 400m a ve skutečnosti byla délka 67 km a převýšení přes 600 m.

_____________________________________________________________________________

Sobota 22.4. 2017, Prolog – silniční časovka 1. závod Cyklomana v Moravské Třebové.

Délka: 9km.

Čas a umístění: Radek 19:44 min., celkově 35. místo, v kategorii M2 11. místo.

O závodě: První zkušenost s tímto druhem závodu, jelo se z Moravské do Křenova, takže pořád do kopce. Až na počasí to bylo fajn.

Sezóna 2016

Sobota 28.9. 2016 Duathlon Rosnička Svitavy, finále PČMV.

Délka: běh 3,6 km + MTB 15 km + běh 1,8 km.

Čas a umístění: Martin 1:03:55 hod., celkově 36. místo, v kategorii Muži 40-49 11. místo.

O závodě: i přes velkou snahu se Martinovi nepodařilo udržet v celkovém pořadí kategorie umístění na “bedně”, nicméně čtvrté místo je velkým úspěchem.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Duathlon_Rosnicka_Svitavy_28.9._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 17.9. 2016 Okolo Sedlišť, 5. závod PČMV.

Délka: 36 km.

Čas a umístění: Martin 1:59:58 hod., celkově 37. místo, v kategorii Muži 40-49 11. místo. 

Radek 2:36:05 hod., celkově 54. místo, v kategorii Muži 40-49 14. místo.

O závodě: těžká kopcovitá sedlišťská trať se dvěma brody, Martina kousek před cílem pořadatelé pustili špatným směrem, takže si zajel cca 2km a toho stálo asi pět míst v pořadí. Pro Radkovo koleno první těžší zkouška, cílem bylo dojet a to se povedlo. Martin před posledním závodem drží v kategorii stále druhé místo.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Okolo_Sedlist_17.9._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 10.9. 2016 KPŽ Znojmo Burčák Tour Kooperativy

Délka: 57 km a 31 km.

Čas a umístění: Martin 2:08:29 hod., celkově 313. místo, v kategorii M 40-49 101. místo.

Radek 2:36:15 hod., celkově 632. místo, v kategorii M 40-49 216. místo.

Martin jr. (31 km) 1:28:22 hod., celkově 276. místo, v kategorii M 17-22 26. místo.

Celkově bylo klasifikováno na trati 57 km 825 závodníků a na trati 31 km 599 závodníků.

O závodě: i přes velké vedro se jelo hodně rychle. Martin to vzal pěkně od podlahy a v cíli měl průměrnou rychlost 27 km/h. Pro Radka první závod po roční pauze zaviněné zraněními. Martin jr. jel svůj první závod v životě a doufejme, že nám v něm roste nový člen našeho klubu.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Burcak_Tour_Znojmo_10.9._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 13.8. 2016 Rybnický MTB maraton, 4. závod PČMV

Délka: 48 km.

Čas a umístění: Martin 2:33:30 hod., celkově 34. místo, v kategorii Muži 40 – 49 5. místo.

O závodě: den před závodem vydatně pršelo a tak trať byla náročná. Na třetí místo chybělo Martinovi 47 vteřin. V celkovém pořadí kategorie se po čtyřech závodech Martin vyhoupl na parádní druhé místo.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Rybnicky_MTB_maraton_13.8._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 30.7. 2016 Sádecká pila, 3. závod PČMV

Délka: 44 km.

Čas a umístění: Martin 2:17:02 hod., celkově 51. místo, v kategorii Muži 40 – 49 13. místo.

O závodě: klasická pila, takže kopce a dřina.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Sadecka_pila_30.7._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 2.7. 2016 Vinařská 50 Author Znovín Cup Šatov

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Martin 2:04:39,7 hod., celkově 325. místo, v kategorii Muži C 1966 – 1975 100. místo.

O závodě: rovinatý závod takže fofr, klasifikováno bylo celkově 1339 závodníků.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Vinarska_50_Author_Znovin_Cup_Satov_2.7._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 11.6. 2016 Cyklomaštale Proseč

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Martin 2:17:16,7 hod., celkově 113. místo, v kategorii Muži B 71. místo.

O závodě: nová trať, oproti té loňské větší převýšení. Klasifikováno bylo celkově 340 závodníků.

_____________________________________________________________________________

Neděle 22.5. 2016 Poličské cross-country, 2. závod PČMV.

Délka: 15,5 km.

Čas a umístění: Martin 1:00:34 hod., celkově 49. místo, v kategorii M40-49 13. místo.

O závodě: po několika letech kdy se jelo na blátě tentokrát suchá trať.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Policske_cross-country_22.5._2016/

_____________________________________________________________________________

Sobota 23.4. 2016 MTB eliminátor Svitavy, 1. závod PČMV.

Délka: 12 km.

Čas a umístění: Martin v kvalifikaci 32:37 min., čímž se probojoval do vyřazovací semifinálové jízdy, z které se mu bohužel do finále nepodařilo postoupit a tak obsadil celkově 19. místo, v kategorii M 40-49 6. místo.

O závodě: Svitavský Bike klub připravil místo červnového maratonu MTB eliminátor. Jelo se v lesích u ryníka Ronička.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_eliminator_Svitavy_23.4._2016/

Sezóna 2015

_____________________________________________________________________________

Sobota 26.9. 2015 MTB duathlon Rosnička, Svitavy, finále Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: běh 3,6 km, kolo 15 km, běh 1,8 km.

Čas a umístění: Martin 1:05:11 hod., celkově 29. místo z 50. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 11. místo ze 13. klasifikovaných.

O závodě: první Martinův duathlon, s výsledkem spokojenost.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Duathlon_Rosnicka_Svitavy_26.9.2015/

____________________________________________________________________________

Sobota 19.9. 2015 Okolo sedlišť, Sedliště u Jimramova, 5. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 33 km.

Čas a umístění: Martin 2:01:34 hod., celkově 46. místo z 63. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 13. místo z 15. klasifikovaných.

O závodě: klasika Sedliště 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Sedliste_19.9.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 5.9. 2015 KPŽ Znojmo Burčák Tour Kooperativy.

Délka: 57 km.

Čas a umístění: Matin 3:00:31,6 hod., celkově 774. místo z 845. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 228. místo z 246. klasifikovaných. Radek pro pád nedojel.

O závodě: za super počasí se na rovinaté trati jelo hodně rychle. Na 40 km měl Radek pád, když ho do předního kola zasáhl odlétnuvší kámen od závodnice co jela před ním. Následek pádu byl lehký otřes mozku, čtyři polámáná žebra a převoz záchrankou do znojemské nemocnice. Martin u něj čekal až do odvozu a proto měl čas takový jako měl.

_____________________________________________________________________________

Sobota 22.8. 2015 KPŽ Manitou Železných hor, Chrudim.

Délka: 67 km.

Čas a umístění: Radek 3:57:56 hod., celkově 311. místo ze 455. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 90. místo ze 138. klasifikovaných.

O závodě: docela solidní počasí, před druhou občerstvovačkou mě do ruky štípl sršeň, pár kilometrů po brodu kde letos bylo vody “jen” po kolena mě stejně jako loni začaly brát křeče, ale s pomocí magnesia jsem dojel s mírným zlepšením času o proti loňsku.

_____________________________________________________________________________

Sobota 15.8. 2015 Rybnický maraton, Rybník u České Třebové, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 47 km.

Čas a umístění: 

Martin 2:38:01 hod., celkově 52. místo ze 76. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 13. místo z 20. klasifikovaných. 

Radek 2:53:15 hod., celkově 62. místo ze 76. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 15. místo z 20. klasifikovaných.

O závodě: ve velkém vedru to bylo hodně náročné. Spokojenost je s časem kdy jsme se oba zlepšili, ale protože se sjela silná konkurence na lepší umístění to nestačilo.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Rybnicky_maraton_15.8.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 1.8. 2015 Sádecká pila, Sádek u Poličky, 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 40 km.

Čas a umístění: 

Martin 2:10:36 hod., celkově 47. místo ze 66. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 14. místo z 23. klasifikovaných.

Radek 2:23:17 hod., celkově 63. místo ze 66. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 22. místo z 23. klasifikovaných.

O závodě: pořadatelé upravili a malinko zkrátili trať, nicměné neubrali nic z její obtížnosti. Martin zajel velice dobře, Radka trápili bolesti zad a tak to na lepší umístění nebylo.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Sadecka_pila_1.8.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 25.7. 2015 Moravskotřebovský cyklomaraton

Délka: 53 km.

Čas a umístění: 

Martin 2:19:55 hod., celkově 44. místo ze 109. klasifikovaných, v kategorii M2 ot16. místo z 31. klasifikovaných.

Radek 2:25:20 hod., celkově 53. místo ze 109. klasifikovaných, v kategorii M2 18. místo z 31. klasifikovaných.

O závodě: hezky připravená trať, prvních 30 km je nahoru dolů, pak se jede po vrstevnicíh kolem Hřebče.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Moravskotrebovsky_cyklomaraton_28.7.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 27.6. 2015 Trek Krkonošák, Lomnice nad Popelkou.

Délka: 94 km.

Čas a umístění: Radek 6:55:52 hod., celkově 89. místo ze 106. klasifikovaných, v kategorii M 40-50 24. místo z 28. klasifikovaných.

O závodě: až po zaplacení startovného jsme s Jirkou Vítkem z Budislavi zjistili, že se jedná o závod Českého poháru a tomu odpovídala i startovka. Trať byla hodně náročná, táhlá dlouhá stoupnání a prudké sjezdy (některé byly o ústa i při pěším zdolávání), navíc místo původně avizovaných 86 km měl závod délku 94 km a na konci to bylo dost znát. Nicméně přes veškerá úskalí jsme to dojeli a o to nám šlo 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Trek_Krkonosak_Lomnice_nad_Popelkou_27.6.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 20.6. 2015 Rampušák, Štíty.

Délka: 60 km.

Čas a umístění: Radek 3:41:59 hod., celkově 50. místo ze 64. klasifikovaných, v kategorii V 40 14. místo z 19. klasifikovaných.

O závodě: první start na tomto závodě, bylo docela chladno (na Bukové hoře 8 stupňů), do kopců to tak nevadilo, ale při sjezdech to studilo, jinak trať parádní, s výsledkem docela spokojenost.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Rampusak_Stity_20.6.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 13.6. 2015 Kopečkovské drcání, Svitavy, 2. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 60 km.

Čas a umístění: 

Martin 3:29:36 hod., celkově 53. místo z 84. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 13. místo z 20. klasifikovaných. 

Radek 3:49:52 hod., celkově 63. místo z 84. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 17. místo z 20. klasifikovaných.

O závodě: klasické Kopečky, těžká stoupání a prudké sjezdy, Martin jel parádně o čemž svědčí výsledný čas.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Kopeckovske_drcani_Svitavy_13.6.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 6.6. 2015 MTB Cyklo Maštale, Proseč.

Délka: 50 km.

Čas a umístění: 

Martin 2:16:33 hod. celkově 120. místo z 326. klasifikovaných, v kategorii Muži B 32. místo ze 100. klasifikovaných.

Radek 2:17:36 hod. celkově 126. místo z 326. klasifikovaných, v kategorii Muži B 35. místo ze 100. klasifikovaných.

O závodě: nová trať s množstvím makadamových úseků, spokojenost jak s časem tak s umístěním.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Cyklo_Mastale_Prosec_6.6.2015/

_____________________________________________________________________________

Neděle 24.5. 2015 Poličské cross-country, 1. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 16,2 km.

Čas a umístění: Martin 1:20:24 hod. (na vítěze ztráta 1 kolo), celkově 31. místo v kategorii 8. místo

_____________________________________________________________________________

Sobota 23.5. 2015 Birell Bike Vysočina, Nové Město na Moravě.

Délka: 55 km.

Čas a umístění: Radek 3:01:33 hod., celkově 348. místo ze 554. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 75. místo ze 115. klasifikovaných

O závodě: jako tradičně před i během závodu pršelo, takže se opět bláto, spokojenost s umístěním a hlavně s časem (o proti loňsku zlepšení o 39 minut).

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Birell_Nove_Mesto_na_Morave_23.5.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 16.5. 2015, MTB Sport Bárt bikemaraton, Ústí nad Orlicí

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Radek 2:29:39 hod., celkově 135. místo ze 197. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 35. místo ze 49. klasifikovaných.

O závodě: za hezkého počasí pěkný závod, s umístěním vcelku spokojenost.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Bart_maraton_Usti_nad_Orlici_16.5.2015/

_____________________________________________________________________________

Sobota 17.1. 2015, Winter maraton, Hradec Králové.

Délka: 44km.

Čas a umístění: Radek 2:16:42 hod., celkově 104. místo ze 139. klasifikovaných, v kategorii M40 33. místo z 38. klasifikovaných.

O závodě: Před startem začalo pršet a to při teplotě 3 stupně nad nulou nebylo nic moc. Jeli se dva okruhy po 20 km, ten první ještě šel, ale v druhém už to byl docela očistec.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Winter_maraton_Hradec_Kralove_17.1.2015/

Sezóna 2014

_____________________________________________________________________________

Shrnutí sezóny 2014:

Radek: celkem odjel čtrnáct závodů. V seriálu Kolo pro život start ve třech závodech. V Poháru Českomoravské vrchoviny účast v pěti závodech. V cekovém pořadí 23. místo z 51. klasifikovaných se ziskem 578 bodů, v kategorii M40-49 5. místo ze 13. klasifikovaných se ziskem 263 bodů.

Martin: odjel dva závody Poháru Českomoravské vrchoviny (do dalších pro nemoc nemohl nastoupit). Celkem získal 246 bodů, v kategorii M 40-49 107 bodů.

Jan: celkem účast ve čtyřech závodech. V Poháru Českomoravské vrchoviny start ve dvou závodech. Celkem získal 236 bodů, v kategorii M 50+ 128 bodů.

_____________________________________________________________________________

Sobota 27.9. 2014 Terenní duathlon Rosnička Svitavy, 7.závod finále Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: běh 3,6 + 1,8 km, kolo 15 km.

Čas a umístění: 

Jan 1:15:18 hod., celkově 44. místo ze 60. klasifikovaných, v kategorii Muži 50+ 8. místo z 9. klasifikovaných.

Radek 1:18:22 hod., celkově 51. místo ze 60. klasifikovaných, v kategorii Muži 40 – 49 8. místo z 11. klasifikovaných.

O závodě: Za vcelku solidního počasí se běželo i jelo docela dobře. Trasa na kolo byla však po děšti v týdnu hodně blátivá. S výsledkem spokojenost. Radek díky tomu vybojoval v celkovém pořádí poháru páté místo v kategorii M 40 – 49.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Duathlon_Rosnicka_Svitavy_27.9.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 20.9. 2014 Okolo Sedlišť, 6. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 35 km.

Čas a umístění: Radek 2:09:49 hod., celkově 39. místo ze 57. klasifikovaných, v kategorii Muži 40 – 49 10. místo z 13. klasifikovaných.

O závodě: klasika Sedlišť, skoro pořád do kopce a když se jelo po rovině foukal protivítr. Blátíčko taky bylo, ale ne tolik jako loni. S úmístěním spokojenost, protože jsem potřeboval hlavně body do kategorie, kde jsem se posunul do první desítky.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Okolo_Sedlist_20.9.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 13.9. 2014 KPŽ Nova Cup Nové Město na Moravě

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Radek 2:43:43 hod., celkově 279. místo ze 479. klasifikovaných, v kategorii Muži 40 – 49 let 65. místo ze 118. klasifikovaných.

O závodě: stejně jako v květnu na Birellu hodně bláta, v lese na kořenech se to dost smekalo. Poslední 4 km namotali pořadatelé na okruhy kde se běhá na lyžích a musím říct, že jsem měl co dělat, abych to na “kašpárka” vyjel. Takže klobouk dolů před těma co tam běhají na lyžích. S časem velká spokojenost. Chtěl jsem to zajet pod tři hodiny a to se mi s velkou rezervou podařilo.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_KPZ_Nova_Cup_Nove_Mesto_na_Morave_19.9.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 6.9. 2014 Krkonošská 70, maraton tříčlenných družstev

Délka: 70km.

O závodě: Do tohoto závodu jsem se přihlásil společně s Romanem Rubkem a Jirkou Vítkem z Budislavi. Prvních 12 km se jelo do pořádného kopce z Jánských Lázní na Černou Horu. Převýšení bylo 600 m. Romanovi to od začátku moc nesedlo a tak se jelo pomalu s cílem závod nějak dojet. To se nám však nepodařilo, protože v předposledním sjezdu chytil Jirka kámen a výsledkem byl let přes řídítka, naražené rameno a z předního kola osma, takže nemohl dál pokračovat. S Romanem jsme to sice dojeli, ale protože podmínkou bylo dojetí všech, nebyli jsme klasifikováni.

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Krkonosska_70_Janske_Lazne_6.9.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 30.8. 2014 Moravský Bikemaraton, Leština u Zábřehu

Délka: 80km.

Čas a umístění: Radek 4:55:41 hod., celkově 67. místo z 75. klasifikovaných, v kategorii Muži C 19. místo z 22. klasifikovaných.

O závodě: poprvé v životě takováhle délka, navíc opět bláta až hrůza, těžké výjezdy i sjezdy, byl jsem rád, že jsem to přežil bez úhony, teda až na záda, se kterýma jsem si pěkně hnul…

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Moravsky_bikemaraton_Lestina_u_Zabrehu_30.8.2014/

_____________________________________________________________________________

Pátek 29.8. 2014 Triatlon Decimuž, Litomyšl

Délka: 400m plavání, 18 km kolo, 4,3 km běh.

Čas a umístění: Jan 1:13:30,8 hod., celkově 66. místo ze 102. klasifikovaných, v kategorii M 61 2. místo ze 4. klasifikovaných.

Super úspěch a velká gratulace.

_____________________________________________________________________________

Sobota 23.8. 2014 KPŽ Manitou Železné hory, Chrudim

Délka: 67 km.

Čas a umístění: Radek 3:59:41,9 hod., celkově 344. místo ze 484. klasifikovaných, v kategorii M 40 – 49 74. místo ze 115. klasifikovaných

O závodě: další z těžkých závodů, opět bahno (už to letos asi jiný nebude), chtěl jsem to dát pod 4 hodiny a to se mi o fous podařilo 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_KPZ_Manitou_Chrudim_23.8.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 16.8. 2014 Rybnický mazec, 5. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 44.km.

Čas a umístění: 

Martin 2:43:04 hod., celkově 33. místo z 52. klasifikovaných, v kategorii M 40 – 49 8. místo z 12. klasifikovaných.

Radek 2:59:23 hod., celkově 43. místo z 52. klasifikovaných, v kategorii M 40 – 49 10. místo z 12. klasifikovaných.

Jan 3:20:47 hod., celkově 50. místo z 52. klasifikovaných, v kategorii M 50+ 5. místo z 5. klasifikovaných.

O závodě: po pátečním lijáku to bylo zase bahenní martyrium, navíc těžká stoupání a sjezdy, které nejlépe z nás zvládl Martin

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Rybnicky_mazec_16.8.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 2.8. 2014 Sádecká pila, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 43 km.

Čas a umístění: 

Martin 2:45:35 hod., celkově 51. místo ze 61. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 14. místo ze 16. klasifikovaných.

Radek závod nedokončil, 10 km před cílem přetrhl řetěz.

O závodě: hodně těžká blátivá trať vzala ve velkém vedru a vlhku hodně sil. První start Martina, takže už jezdíme dva. Přidá se někdo další ??? 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Sadecka_pila_2.8.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 26.7. 2014 Moravskotřebovský cyklomaraton

Délka: 53 km.

Čas a umístění: Radek 2:30:41 hod., celkově 59. místo ze 112. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 18. místo z 34. klasifikovaných.

O závodě: pěkná trať s náročnými stoupáními a sjezdy, vadilo jen velké vedro, jinak super 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Moravskotrebovsky_cyklomaraton_26.7.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 12.7. 2014, MTB maraton Bystré, 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Radek 2:05:04 hod., celkově 28. místo ze 45. klasifikovaných, v kategorii M 40-49 8. místo z 10. klasifikovaných.

O závodě: asi nejlehčí závod v Poháru byl hodně rychlej, spokojenost s bodama 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Bystre_12.7.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 5.7. 2014 KPŽ Bike maraton Drásal, Holešov.

Délka: 53 km.

Čas a umístění: Radek 3:47:43 hod., celkově 288. místo ze 471. klasifikovaných a v kategorii M 40-49 56. místo z 94. klasifikovaných.

O závodě: první závod v serálu Kolo pro život. Trať byla hodně těžká (převýšení 1700m) i díky měnícímu se počasí kdy teplota vzduchu byla na startu 18 stupňů, během 10 km se vyšlhala až na 32 stupňů, aby ji bouřka srazila na přijatelných 22 stupňů.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_KPZ_Drasal_Holesov_5.7.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 14.6. 2014 Kopečkovské drcání, 2. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 60 km

Čas a umístění: Radek 3:52:02 hod., celkově 89. místo ze 106 klasifikovaných, v kategorii M 40 – 49 27. místo z 34 klasifikovaných.

O závodě: o proti loňsku pořadatelé trať ztížili několika dlouhými stoupáními, cíl byl čas pod 4 hodiny a to se podařilo.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Kopeckovske_drcani_Svitavy_14.6.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 7.6. 2014 MTB Cyklo Maštale Proseč.

Délka: 50 km.

Čas a umístění:

Jan 2:35:12 hod., celkově 220. místo z 335 klasifikovaných, v kategorii Muži C 28. místo ze 50 klasifikovaných.

Radek 2:36:31 hod., celkově 225. místo z 335 klasifikovaných, v kategorii Muži B 61. místo z 95 klasifikovaných.

O závodě: letos bylo sucho, takže byl závod hodně rychlej, Radek o proti loňsku zlepšení o 26 minut.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Cyklo_Mastale_Prosec_7.6.2014/

_____________________________________________________________________________

Sobota 24.5. 2014 Birell Bike Vysočina Nové Město na Moravě.

Délka: 56 km.

Čas a umístění: Radek 3:40:28 hod., celkově 532. místo ze 649. klasifikovaných, v kategorii M 40 – 49 let 127. místo ze 152. klasifikovaných.

O závodě: moje první účast v Novém Městě, super atmosféra, po pátečním lijáku bylo na trati hodně bahna, ale jinak super.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Birrel_Nove_Mesto_na_Morave_25.5._2014/

Sezóna 2013

_____________________________________________________________________________

Shrnutí účasti v Poháru Českomoravské vrchoviny:

Radek účast na všech sedmi závodech, dva jsem však vzdal.

Umístění celkově: 32. místo 523 bodů.

Umístění v kategorii M 40 – 49: 7. místo 236 bodů.

V celkovém hodnocení jsem se zlepšil o proti loňsku o dvě místa, v kategorii jsem se o jedno místo zhoršil.

_____________________________________________________________________________

Sobota 28.9. 2013 Terénní duathlon, Rosnička Svitavy, 7. závod finále Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 3,6 km běh + 22 km MTB kolo + 1,8 km běh.

Čas a umístění: Radek 1:39:32 hod., celkově 61. místo, v kategorii Muži 40 – 49 let 14. místo.

O závodě: bylo super počasí, ale ten běh, to je prostě mazec, na kole jsem to už nedohnal, navíc mě chytla křeč do lýtka, takže druhý běh to bylo utrpení, ale body byly a to bylo důležitý 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_duathlon_Rosnicka_Svitavy_28.9.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 21.9. 2013 MTB Okolo Sedlišť, Sedliště u Jimramova, 6. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 33 km

Čas a umístění: Radek 2:38:58 hod., celkově 51. místo, v kategorii Muži 40 – 49 let 15. místo.

O závodě: hodně bláta, zase samej kopec, cíl byl dojet a ten jsem splnil….ale poslední jsem zase nebyl 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Sedliste_21.9.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 24.8. 2013 MTB Sádecká pila, Sádek, 5. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 44 km.

Čas a umístění: Radek 2:54:02 hod., celkově 74. místo, v kategorii Muži 40 – 49 let 18. místo

O závodě: jela se dvě 22km dlouhá kola, bylo to nahoru dolů, no prostě pila, nastoupáno 1200m a i přesto, že to bylo těžký, úžasný, úžasný, úžasný…jo, a úplně posledná jsem nebyl 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Sadecka_pila_24.8.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 27.7. 2013 RH+ MTB maraton Hlinsko 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 80 km.

O závodě: trasu tvořily dva 40 km dlouhé okruhy, ve velkém vedru se mi ve druhém kole v jednom z kopců začaly dělat kruhy před očima, pak chvilku tma, takže jsem to s ohledem na své zdravíčko zabalil. V dalších závodech se pokusím dohnat ztracené body, nebude to však vzhledem k docela velké konkurenci nic lehkého 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Hlinsko_27.7.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 13.7. 2013 MTB maraton Bystré 3. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 45 km.

Čas a umístění: Radek 2:12: 28 hod., celkově 48. místo, v kategorii muži 40 – 49 let 13. místo.

O závodě: jelo se obráceným směrem než loni, poslední jsem nebyl, takže dobrý 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Bystre_13.7.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 15.6. 2013 MTB maraton Kopečkovské drcání Svitavy 2. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 60 km.

Čas a umístění: Radek 3:50:20 hod., celkově 69. místo, v kategorii M 40 – 49 22. místo.

O závodě: Letos bez pádu a i díky tomu zlepšení času o 45 minut o proti loňsku.

_____________________________________________________________________________

Sobota 8.6. 2013 MTB Cyklo Maštale Proseč.

Délka: 50 km.

Čas a umístění: Radek 3:02:17,5 hod., celkově 210. místo, v kategorii Muži B 48. místo.

O závodě: první účast v Maštalích, hodně bahna, ale jinak dobrý.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Cyklo_Mastale_Prosec_8.6.2013/

_____________________________________________________________________________

Sobota 18.5. 2013 MTB Sport Bart maraton Ústí nad Orlicí.

Délka: 55 km.

Čas a umístění: Radek 3:17:29 hod., celkově 164. místo, v kategorii M3 31. místo.

O závodě: pěkná trať, bylo ale hodně mokro a Třebovské stěny to bylo pro mě doslova utrpení.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Spot_Bart_Usti_n.Orlici_18.5._2013/

_____________________________________________________________________________

Neděle 12.5. 2013 Poličské cross – country, 1. závod Poháru Českomoravské vrchoviny.

Délka: 19,2 km.

Čas a umístění: Radek neklasifikován.

O závodě: cross – country není vůbec nic pro mě, navíc bláta a hrůza a tak jsem v druhém kole zabalil.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Cross-country_Policka_12.5.2013/

Sezóna 2012

_____________________________________________________________________________

Sobota 6.10. 2012 Vyking – Král Vysočiny 1. část závod MTB

Délka: 55 km.

Čas a umístění: Radek 2:41:26 hod., celkově 39. místo, v kategorii 27. místo.

O závodě: super závod za krásného počasí, úžasná i když náročná trať.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Vyking_Svratka_6.10.2012/

_____________________________________________________________________________

Shrnutí Poháru českomoravské vrchoviny:

Účast v pěti ze šesti závodů.

Celkové umístění: 34. místo 120 bodů.

V kategorii: 6. místo 294 bodů.

Více o seriálu na www.bikesvitavy.cz

_____________________________________________________________________________

Sobota 29.9. 2012 MTB duatlon Rosna Svitavy – finále Poháru českomoravské vrchoviny

Délka: běh 3,6 km + kolo 21 km + běh 1,6 km.

Čas a umístění: Radek 1:26:48 hod., celkově 69. místo, v kategorii 16. místo.

O závodě: běh to bylo něco na moje kolena, hodně jsem v něm ztratil, kolo v pohodě a druhý běh to už bylo o vůli.

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_Duathlon_Rosnicka_Svitavy_29.9.2012/

_____________________________________________________________________________

Sobota 15.9. 2012 MTB Okolo Sedlišť (Pohár českomoravské vrchoviny)

Délka: 32 km.

Čas a umístění: Radek 2:10:56 hod., celkově 44. místo, v kategorii 14. místo.

O závodě: z 32 km snad 25 km do kopce, dřina a před cílem brod přes řeku, ale super 🙂

Foto: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Sedliste_15.9._2012/

_____________________________________________________________________________

Sobota 11.8. 2012 MTB cross country Bystré (Pohár českomoravské vrchoviny)

Délka: 35 km (4 okruh 8km + 3km).

Čas a umístění: Radek 2:15:05 hod., celkově 36. místo, v kategorii 10. místo.

O závodě: před startem zima a silný déšť, v prvním kole vylezlo sluníčko a bylo hned tepleji, prudké výjezdy a také sjezdy, ty po kluzkých kamenech takže adrenalinek byl :-), přijeli se mrknout kluci z klubu, nocovali jsme u Vaška Vomočila a prožili nádherný kulturní večer a ještě lepší dopoledne 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/Cross-country_Bystre_11.8.2012/

_____________________________________________________________________________

Sobota 14.7. 2012 MTB maraton Bystré (Pohár českomoravské vrchoviny)

Délka: 45 km.

Čas a umístění: Radek 2:19:59 hod., celkově 37. místo, v kategorii 8. místo.

O závodě: mokrá trať, ale jinak dobrý 🙂

Fotky: https://radekosik.rajce.idnes.cz/MTB_maraton_Bystre_14.7._2012/

_____________________________________________________________________________

Sobota 16.6. 2012 Kopečkovské drncání Svitavy (Pohár českomoravské vrchoviny)

Délka: maraton 60 km.

Čas a umístění: Radek 4:35:54 hod., celkově 49. místo, kategorie 40 – 49 let 12. místo.

O závodě: ve velkém vedru (35 stupňů), to byl masakr, dlouhá táhlá stoupání, prudké sjezdy, sjezd kamenných schodů kolem hradu Svojanov, pád na sjezovce v Hamrech v polovině trati, odřenej a potlučenej jsem to dojel.

_____________________________________________________________________________

Sobota 9.6.2012 Author cyklo Litomyšl

Délka: maraton 50 km.

Čas a umístění: Radek 3:07:13 hod., celkově 71. místo, kategorie 40 – 49 let 12. místo.

O závodě: první závod v životě, za mírného deště na kluzké a bahnité trati to byla docela velká dřina, cíl byl dojet a ten byl splněn 🙂