Sezóna 2018

Štěpánská vyjížďka

Na Štěpána se u kulturáku sešlo pět cyklistických nadšenců, které neodradil ani silný vítr. Jelo se přes Říkovice, Lažany, Sedlišťka k Tržku. Před Tržkem jsme odbočili na cyklostezku a po ní dojeli až do Cerekvice. Odtud jsme zamířili na Újezdec, Růžový palouček a Makov. Z Makova jsme pokračovali do Vidlaté Seče a Chotěnova. Tam následovalo odbočení k letišti a po té směr Desná. Pak přes Dolní Újezd do Osíka. Celkově cca 35 km. Díky všem za účast.

100 let = 100 km, cyklovýlet k výročí založení Československé republiky 4.11. 2018

 

100 let ČSR = 100 km

Tak se nakonec přece jen jelo.  Až na třetí pokus se nám díky špatnému počasí podařilo zorganizovat avizovanou cyklistickou oslavu sta let od založení republiky. Toto zdržení se taky promítlo na účasti. Na start se postavilo 7 statečných (Martin Motyčka st., Radek Novotný, Petr Jeřábek, Roman Bulva, Ríša Kořízek, Gábina Matějíčková a Ondra Kasal). Po úvodním focení jsme se vydali směrem na Újezd, Zrnětín, Sv. Kateřinu a zámeček Karlštejn u Svratky, kam jsme dorazili po dvou hodinách jízdy. Zde nás opustili Radek s Romanem, za to se ale přidalo slunce a zůstalo s námi celý den. Moc příjemný společník.

Z Karlštejna jsme pokračovali přes Svratku, Herálec až mezi Kamenný a Šindelný vrch, kde se nachází pramen Sázavy. Vodu jsme sice neviděli a tudíž ani neochutnali, ale vše potřebné k tomu zde bylo. Vše zdokumentovat a pokračujeme přes Cikháj k prameni Svratky. Zajímavostí  těchto dvou pramenů je, že pramení 6 km od sebe a každý teče jinam. Sázava do Severního a Svratka do Černého moře. A právě kolem tohoto rozvodí jsme projížděli. Příznačně se v těchto místech láme i naše putování do druhé půlky. U Svratky opět pár fotek a hurá na Milovy. Zde se nám podařilo sehnat občerstvení. Po doplnění  spotřebovaných kalorií vyrážíme ve 14 h na závěrečný úsek. Březiny, Lucký vrch, Oldříš, Široký Důl, Sebranice a z Horňáku po humnech do Osíka, kde zjišťujeme, že nám chybí 1,5 km do plánu. Tak jsme to natáhli kolem Markova mlýna a kulturáku a dalo nám to na metr přesně 100 km. Podle všech zúčastněných se to nakonec moc povedlo a to i přes to, že jsme nepřijeli moc čistí.

Fotky z tohoto výletu jsou k nahlédnutí na našich stránkách.

 

Martin Motyčka st.

Časovka do strmého vrchu, 10. závod seriálu Cykloman v Moravské Třebové 27.10. 2018

Na poslední závod v letošní sezóně jsem jel v sobotu 27.10. do Moravské Třebové, kde se konal 10. díl seriálu Cykloman s názvem Časovka do strmého vrchu. Jelo se do sjezdovky na proti benzínce OMV. O proti loňsku se trasa protáhla a měřila 191 metrů s převýšením 48 metrů. Navíc celé dopoledne pršelo takže o “zábavu” bylo postaráno. Ani v prvním, ani v druhém kole se mi nepodařili dosáhnout cíle (při loňské délce by se mi to podařilo) a tak jsem se umístil jako nejlepší z těch co nevyjeli celkově na 14. místě a v kategorii M2 na 4. místě. V celkovém pořadí Cyklomana jsem skončil celkově na 16. místě (z 52. klasifikovaných) a v kategorii M2 na 6. místě (z 10. klasifikovaných). RN

Silniční časovka na Lucký vrch 16.9. 2018

Délka a převýšení: 6,3 km, 230 m.

Čas a umístění: Radek Novotný 16:10 min., celkově 61. místo, kategorie Muži zkušení 36. místo.

O závodě: parádní počasí přilákalo na start rekordních 145 závodníků všech věkových kategorií. Zlepšení loňského času o 1:34 min. je po sobotním MTB závodě pro Radka hezkou odměnou za účast i když ráno nohy silně protestovaly, že se od nich očekává další výkon 🙂